Holandia: Dziś Dzień Polonii i Dzień Flagi .

     Nie tylko Dzień Flagi. 2 maja to święto Polonii i Polaków za granicą.

         W Polsce 2 maja to nie tylko święto flagi narodowej. To również dzień, w którym wspominamy Polonię, czyli wszystkich Polaków mieszkających poza granicami naszego kraju. Poza nasza ojczyzną żyje ponad 20 milionów Polaków. Wyjechali z różnych powodów ale łączy ich jedno – pamiętają o tym, skąd pochodzą. O Dniu Polonii nie zapomniały we wtorek najważniejsze osoby w państwie z prezydentem Andrzejem Dudą i premier Beatą Szydło na czele.


         „Bardzo to doceniamy i to święto jest też podziękowaniem dla Polonii. Ona ma duży wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Pamiętamy o tym, ale pamiętamy też o zacieśnianiu więzi z Polakami. Chcemy o nich dbać i chcemy, by kolejne pokolenia także mówiły w języku polskim” – stwierdza Stanisław Karczewski.


         Marszałek podkreśla, że przedstawiciele polskich władz zawsze chętnie odwiedzają rodaków za granicą. Równie serdecznie witane są polonijne delegacje w kraju – dodaje.


         Z myślą o rodakach ze Wschodu Sejm przyjął nowelę ustawy o repatriacji, którą w ostatnich dniach podpisał prezydent RP. Z inicjatywy Andrzeja Dudy wcześniej w życie weszła także ustawa o legitymacjach szkolnych, skierowana do uczniów polskich szkół za granicą.


         Na ustawę o repatriacji Polacy mieszkający w azjatyckiej części dawnego Związku Sowieckiego czekali kilkadziesiąt lat. Nadzieje odżyły wraz z zapowiedziami Andrzeja Dudy, który jeszcze w trakcie kampanii wyborczej przekonywał: w obliczu migracji obcych kultur w pierwszej kolejności musimy pamiętać o naszych rodakach na Wschodzie.


Dzień Polonii i Dzień Flagi 2-giego maja.Źródło :
|   Twitter + www.poloniawholandii.com + inf. własna
Komentarze 4

 • Cpun
  dzisiaj , 05:58
  Ale będę ćpał ile wlezie ! Yuhu nareszcie . mam nadzieje ,że przegłosują w drugiej Izbie i będzie pierwszy kraj na legalu.
 • Nonename
  dzisiaj , 05:58
  Jedyne słuszne rozwiazanie . Puścić na wolność, samo sie ureguluje .
 • nikt
  dzisiaj , 05:58
  Information about Prime Minister Mark Rutte and military airbase Volkel was found in the home of 23-year-old Eindhoven terror suspect Hasan A., the Public Prosecutor revealed in court on Thursday. Hasan A. is standing trial on suspicion of preparing for terrorist actions, AD reports.
 • Holender
  dzisiaj , 05:58
  Witam serdecznie. Od rana siedzę nad skryptem ajaxa, który pobierał by z pomocą php dane z bazy mysql, a następnie zapisał je do zmiennej w js. Ajax oczywiście po to, żeby nie było konieczności przeładowywania strony. Nie chcę żadnej akcji typu: jeśli będą nowe dane lub co x sekund. Po prostu uruchomienie funkcji - pobranie danych i przypisanie do zmiennej. Właściwie ma to być tylko jedna pobrana rzecz i jedna zmienna.
Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*