Top
Zamieszki w Rotterdamie

Holandia: Zamieszki w Rotterdamie, ambasada w Ankarze zamknięta.


5
32 tydzień i 3 dni temu, 23:52 / 4983
1
     Tureckie władze zamknęły w sobotę holenderską ambasadę w Ankarze oraz konsulat w Stambule; budynki otoczono taśmami bezpieczeństwa – podaje agencja Reutera. Przed tureckim konsulatem w Rotterdamie doszło wieczorem do zamieszek. To kolejne odsłony sporu między krajami po odwołaniu wiecu szefa MSZ Turcji w Holandii.

         W Turcji zamknięto również rezydencje ambasadora, konsula i charge d'affaires; decyzję argumentowano troską o bezpieczeństwo.


         Jednocześnie tureckie MSZ oświadczyło, że życzy sobie, by holenderski ambasador w Turcji, który obecnie przebywa na urlopie, „przez jakiś czas” nie wracał do Turcji.


Poważne decyzje


         Wytłumaczyliśmy drugiej stronie, że poważne decyzje przeciw Turcji oraz tureckiej społeczności w Holandii doprowadzą do znacznych problemów w kwestiach dyplomatycznych, politycznych i gospodarczych    - brzmi komunikat ministerstwa.


         Cavusoglu zamierzał uczestniczyć tam w wiecu, by przekonywać turecką społeczność w Holandii do głosowania w referendum 16 kwietnia za zwiększeniem uprawnień prezydenta Turcji, mimo że w piątek władze Rotterdamu wycofały zgodę na jego udział w tym wydarzeniu. W zeszłym tygodniu sprzeciw wobec organizacji tego spotkania, uznając je za „niepożądane”, wyraziło holenderskie MSZ oraz premier Holandii Mark Rutte.


Pogorszenie relacji


         Sprawa ta doprowadziła do nagłego pogorszenia relacji między obu krajami. Cavusoglu zagroził, że jeśli holenderskie władze nie pozwolą mu lecieć do Rotterdamu na spotkanie, Turcja zareaguje ostrymi sankcjami politycznymi i gospodarczymi, z kolei turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan porównał władze Holandii do faszystów.


Holandia: Gorąco na linii Holandia - Turcja. Turcy wyszli na ulicę.         Także w sobotę turecka minister ds. rodziny i polityki społecznej Fatma Betul Sayan przybyła do Rotterdamu drogą lądową, mimo że wcześniej zaplanowane tam wydarzenia z jej udziałem zostały odwołane. Holenderska policja zakazała minister wejścia do tureckiego konsulatu w tym mieście; w telewizji pokazywano filmy, na których widać było Sayan w otoczeniu policjantów przed budynkiem konsulatu. Przed budynkiem doszło wieczorem do zamieszek. Minister oświadczyła potem na Twitterze, że nie zezwalając jej na wejście do konsulatu w Rotterdamie, „Holandia łamie wszystkie międzynarodowe prawa i konwencje oraz prawa człowieka”.


Ważny plebiscyt


         Zaplanowany na 16 kwietnia w Turcji plebiscyt ma zdecydować w sprawie zmiany systemu politycznego z parlamentarnego na prezydencki. Według holenderskich mediów ok. 240 tys. Turków mieszkających w Holandii jest uprawnionych do głosowania w referendum.


         W ostatnim czasie w Niemczech, gdzie mieszka ponad 1,4 mln uprawnionych do głosowania Turków, odwołano już kilka zaplanowanych w ramach kampanii przed referendum wieców z udziałem przedstawicieli rządu Turcji. Decyzje zapadały na szczeblu władz lokalnych; doprowadziły do napięć w stosunkach między Ankarą a Berlinem.


         W niedzielę w Limburgii słupki rtęci mogą wskazać nawet 16 stopni - twierdzą synoptycy z portalu buienradar.nl.

Źródło :
|   BNR + www.poloniawholandii.com + inf. własna
Komentarze

֩ Ilość komentarzy (1)

֠ Turek
1
13-Mar-2017,   13:15      
Niech wypieprzają do siebie , buraki jak nie umieją żyć w normalnym społeczeństwie do siebie tam napierdalać w dywanik !

[1]
Admin
Zamknij Name:

Password:

Dodaj komentarz

Zamknij       
     


-
-B I U URL    :) :( :P :D :S :O :=) :|H :X :-*


Optional, include a picture (maximum 200 kb)

Wpisz poprawny kod:   1e9be
0   /  311
0   /  379
0   /  253
0   /  259
0   /  273
0   /  303
0   /  728
0   /  274
0   /  540
2   /  374
0   /  285
0   /  310

Pijany rowerzysta z Polski uszkodził samochód czekający na czerwonym świetle.


1

2 tydzień temu , 10:10 / 263
Noord-Holland


Niechlubnym zdarzeniem popisał się nasz obywatel 31-letni mężczyzna , jak się okazało wracający z oblewanej , syto oblewanej imprezy. Był tak pijany ,że nie mógł się utrzymać na rowerze ale jak się potem okazało i na nogach.

Rowerzysta z Polski miał w swoim organizmie 1,9% alkoholu we krwi , to cztery razu przekroczona dopuszczalna dawka w Holandii. Rowerzysta został natychmiast zatrzymany do dalszych działań policyjnych , ukarany grzywną i skierowany na badania.
Źródło :
|   Media + www.poloniawholandii.com + inf. własna
POWIĄZANE ARTYKUŁY:

0   /  1001
    wczoraj , 22:53

0   /  1269
    1 tydzień i 1 dni temu, 19:16

0   /  209
    1 tydzień i 4 dni temu, 15:50

0   /  288
    1 tydzień i 6 dni temu, 11:02

NAJNOWSZE KOMENTARZE

footer
 • Tu jesteśmy

  2587 VK Den Haag
  Zwolsestraat 426.
  Freephone: 08 67894502
  Telephones: 06 233-459
  FAX: 04 504 889 9898
  E-mail: holandiapolonia@gmail.com
 • Znajdziesz Nas
  • Zapisz się newsletter
  • Jeśli chcesz otrzymywać na bieżąco
   zapisz się do naszego newslettera!
© 2015 - 2017   Poloniawholandii   VW   All rights reserved.  Privacy Policy