Holandia: Rozbiórka spalonego basenu w Culemborgu i referendum .

     W Culemborg ma się rozpocząć rozbiórka spalonego basenu ale dopiero po końcowych egzaminach studentów z pobliskiej uczelni. Dlaczego taka decyzja ?

         Studenci ,absolwent pobliskiej szkoły będą mieli zbyt wiele niedogodności w nauce i poruszaniu się wokół budowy - powiedział prezydent Hassan Barzizaoua Meczet Twakwa.


         W dawnym miejscu , gdzie stał basen ale całkowicie spłonął , ma powstać Islamskie Centrum Kultury z meczetem , który ma być jego częścią. Dzięki 'fundraisingu' w ostatnich miesiącach burmistrz otrzymał parę milionów euro na budowę islamskiego centrum kultury w tym miejscu.


         Począwszy od następnego tygodnia do rady miasta wpłynęło pismo od firmy rozbiórkowej o początku rozbiórki spalonego basenu. Meczet , który ma powstać w tym miejscu ma służyć do organizacji przyszłych spotkań publicznych. Rozbiórka ma potrwać około czterech tygodni.


         Zarząd chce powiedzieć podczas tych wieczorów o swoich planach, mieszkańcy proszeni są również o to by przedstawić swoje pomysły dla nowego centrum kulturalnego.


         Zarząd chce by mieszkańcy wzięli udział w referendum i wyrazili swoje opinie na temat zagospodarowania miejsca po spalonym basenie.


Referendum wśród mieszkańców Culemborg.Źródło :
|   OmroepGLD + www.poloniawholandii.com + inf. własna
Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*