Holandia: Amsterdam najniebezpieczniejszym miastem, Rotterdam czwarty.

     Według rocznego raportu Crime Meter w ubiegłym roku liczba zgłoszonych przestępstw spadła o 8 % . Tendencja wydaje się spadkowa od paru lat.

         Amsterdam jako miasto stało się trochę bezpieczniejsze ale jest niestety nie na tyle bezpieczne żeby w nim funkcjonować i nie być zagrożonym.


         Raport przestępczości uwzględnia 10 typów przestępczości w 2016 roku. Spadek nastąpił 10 typów przestępczości w tym zwłaszcza kradzieży. Włamań do domów spadek o 14% , kradzieży kieszonkowej o 13% molestowań o 12 %.


         Stale jednak Amsterdam utrzymuje się wśród miast holenderskich na pierwszym miejscu w kategorii przestępczość. Ogólnie rzecz biorąc Amsterdam odnotował spadek -8 procent wszystkich przestępczości.


         Największe spadki wśród przestępczości to kradzieże kieszonkowe -14,4 procenta i kradzież mieszkań -15,4 procenta. Jednak jeden czynnik pozostał we wzroście , wandalizm jednak jest wielkim problemem Amsterdamu ten rodzaj przestępczości wzrósł w Amsterdamie +0.1 procenta.


         Reszta pięciu najbardziej niebezpiecznych miast w Holandii to , Eindhoven miejsce trzecie , Rotterdam miejsce czwarte , gouda miejsce piąte i Arnhem miejsce szóste.


         W 2015 roku Maastricht było drugie jako niebezpieczne ale w 2016 roku spadło o 40 procent spadło w tym roku na miejsce siódme.


         W pierwszej piątce najbezpieczniejszych gmin w Holandii są Tubbergen, Sain-Anthonis, Ten Boer, Oudewater i Dinkelland.


         Największym problemem Amsterdamu są gwałtowne przestępstwa , takie jak rabunek i wandalizm. Według raportu Crime Meter ogólnokrajowe przestępstwa spadły tylko o 3 procent w porównaniu do 12 -procentowego spadku liczby kradzieży samochodów , napadów i włamań. W 167 gminach przestępczość zwana napadami wzrosła o parę procent.


Amsterdam najniebezpieczniejszym miastem w Holandii.


Źródło :
|   De Telegraaf + www.poloniawholandii.com + inf. własna
Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*