Brakuje kierowców ciężarówek.

     Niedobór zawodowych kierowców w Holandii staje się dużym problemem .

         W Nijmegen, Stedendriehoek i Northwest Veluwe jest już duży niedobór personelu . Społeczeństwo się starzeje i wielu kierowców w 2020 roku ma przejść na emeryturę . Gospodarka holenderska rozwija się nadzwyczaj dobrze co powoduje wzrost zatrudnienia w przewozie towarów.


         Ponad 36.000 osób pracuje w Gelderland i Overijssel w transporcie drogowym i oczekuje się ,że wraz z zapotrzebowaniem będzie ich coraz więcej . Sektor Instytutu Logistyki i Transportu spodziewa się ,że trudno będzie w 2025roku zapewnić i zapełnić etaty kierowców przynajmniej w obu prowincjach.


         Największy niedobór kierowców jest w Rijk van Nijmegen . Nie zspokojono potrzeb mieszkańców na popyt kierowców już 2015 roku . Od tamtego czasu sytuacja się nie poprawiła wcale na lepsze . Największy niedobór kierowców po 2025 roku ma być w Nijmegen , Amsterdamie i Limburgi .


         Poszukiwanych jest 2000 kierowców . Aby zaradzić brakowi wprowadzono nowy projekt , który koncentruje się transferach kierowców z innych gałęzi przemysłu , którzy chcą zostać szoferami , projekt zakłada ,że gmina lub firma zwróci 90% kosztów za uzyskanie prawa jazdy na ciężarówkę i przedłoży nowemu kierowcy umowę przynajmniej na rok w firmie w której będzie jeździł .


         Pod koniec maja ma odbyć się w Hardewijk rekrutacja według tego projektu.


Brakuje kierowców ciężarówek.


Źródło :
|   OmeropTV + www.poloniawholandii.com + inf. własna
Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*