Prawie 200 km korków w całym kraju.

     Dzisiaj w Holandii święto "Hemelvaartsdag" i wolny dzień od pracy czyli w niebo wstąpienie . W kraju tulipanów zapowiada się piękny i słoneczny weekend łącznie z dzisiejszym dniem .

         Zwłaszcza na północy i wschodzie rano we czwartek było zachmurzenie ale nad reszta kraju jest słonecznie . Dzisiaj w całym kraju temperatura przekracza 21C a na północy dochodzi do 25C .


         Kierowcy wybierający się w podróż dzisiejszego dnia powinni uwzględnić korki na drogach . Przede wszystkim bardzo duże przestoje są teraz na drogach prowadzonych w kierunku morza.


         Według ANWB i VID dzisiejszy dzień jest bardzo ruchliwy i bardziej ruchliwszy niż w poprzednich latach. Powstało do tej pory 125km korków w których tkwią kierowcy, którzy postanowili wybrać się na wybrzeże. Został pobity w tym roku niechlubny rekord korkociągów , ponieważ stary rekord wynosił 78km i odnotowany został w 2009 roku.


         Wzmożył sie też ruch ze strony Niemiec do Holandii. Sąsiedzi też postanowili wypocząć nad holenderskim wybrzeżu . Do tego dochodzą wypadki i drobne stłuczki na drogach , które nie pomagają w płynnym przemieszczaniu się uczestników autostrad.


         Wypadek na A58 na skrzyżowaniu Markiezaat powoduje korek na A4, wypadek w Twello w kierunku na Hengelo tez powoduje zator i opóźnienia.


         Na drodze w kierunku wybrzeża Zelandii jest otwarty tylko jeden pas , który powoduje ogromne korki i opóźnienia. Od piątku na A4 będą przewidziane prace drogowe między Amsterdamem a Hagą , również w weekend A1i A6 przewidywane roboty drogowe , a pogoda sprzyja wypadom nad morze .


Korki w całej Holandii.


Źródło :
|   AD + www.poloniawholandii.com + inf. własna
Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*