Nadgarstkomierz dla starszych osób monitorujący czynności życiowe.

     W Nijmegen wydział medycyny wewnętrznej chirurgii Uniwersytetu Radboudumc czyli Medyczne Centrum rozda swoim pacjentom urządzenie badające stan ich zdrowia.

         To inteligentne urządzenie z wbudowanym alarmem i stałym monitoringiem pacjenta będzie analizowało całą dobę stan użytkownika noszącego go na swoim nadgarstku. "Nadgrastkomierz" tak go nazwijmy , będzie badał podstawowe czynności pacjenta tj. ciśnienie krwi, częstość akcji serca, temperaturę, szybkość oddychania i pobór tlenu. Urządzenie będzie podłączone do bazy danych pacjentów z podobnymi zaburzeniami i będzie można szybko reagować np. przy zbliżającym się zawale serca lub udarze mózgu.

         Taki "nadgarstkomierz" potrafi bardzo dobrze zapobiegać i zabezpieczać pacjenta przez różnymi schorzeniami mówi internista Bas Bredie z Radboud University Nijmegen Medical Center.

         W ubiegłym roku urządzenie było testowane na 110 pacjentach i przyniosło zaskakujące pozytywne wyniki. Po odczytaniu wyników z urządzenia pielęgniarka lub lekarz ma więcej czasu na rozmowę z pacjentem i jego edukację .Pacjenci są bardzo zadowoleni z tego urządzenia , jest małe nie przeszkadza w drobnych pracach poza tym monitoruje czynności życiowe po przez pacjent czuje się pewniej.

Nadgarstkomierz dla starszych osób.


Źródło :
|   RTL Nieuws + www.poloniawholandii.com + inf. własna
Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*