Top
Zamieszki w Rotterdamie

Zeznania świadków i cała prawda o pożarze w Kwadijk !


4
11 tydzień i 2 dni temu, 17:06 / 11410
1
Noord-Holland
W dniu 27 maja 2017 roku redakcja Polonii w Holandii wyemitowała artykuł w którym poinformowała swoich czytelników o tragedii z jaką zetknęli się nasi rodacy tz. z pożarem , który strawił im cały dobytek .

         Na skrzynkę dostaliśmy od jednego z czytelników opowieść w której w krótkich słowach relacjonuje jak on i wielu jego znajomych to widziało. Jesteśmy portalem dla Was i o Was, piszemy i mówimy całą prawdę , więc mamy w obowiązku przedstawić tą wersję wydarzeń , poniżej prezentujemy wypowiedź jednego z uczestników zdarzenia łącznie z filmami , które od czytelnika i świadka otrzymaliśmy.

         Za wszystkie materiały serdecznie dziękujemy za każda reakcje z Waszej strony również jesteśmy serdecznie wdzięczni .

Film nadesłany przez czytelnika z pożaru w Kwadijk.         – Witam, chcę uzupełnić informacje na temat wydarzeń z dnia 27 maja 2017 w miejscowości Kwadijk w Holandii. Spłonął cały hotel tylko dlatego że strażacy nie wiedzieli jak ugasić pożar, lali wodę pod wiatr, albo z powrotem do kanału z którego ją czerpali.Jest to wszystko zarejestrowane na filmach z telefonów komórkowych, mieszkańcy byli wściekli i oburzeni kiedy to zobaczyli, jest wiele innych zarejestrowanych z różnych ujęć przez mieszkańców hotelu. Wiele informacji w mediach jest pomówieniem, Informacje są poprzekręcane, strażacy tak naprawdę nikogo nie uratowali, kiedy przybyli na miejsce wszyscy zostali już ewakuowani przez opiekuna hotelu, zawiadomił też straż pożarną oraz firmę która wynajmowała hotel dla swoich pracowników.

Film nadesłany przez czytelnika z pożaru w Kwadijk.          - Podobno ambasada w dniu pożaru nie była obecna, w niedzielę rano mieszkańcy skontaktowali się z ambasadą i poinformowali o tym co się stało. Pracodawca chciał wysłać ludzi do pracy już w poniedziałek dając po 100 euro na zakupy i obiecując ubranie robocze na szklarnie gdzie na co dzień pracuje kilkaset osób z różnych hoteli, pracownicy rozmawiają ze sobą i dużo wiedzą. Kierownik jednej ze szklarni przyjechał we wtorek do około 30 osób które tego dnia również nie poszły do pracy, pan Michel naubliżał im, wyzywał od skurwysynów, kłamców, stwierdził że to wszystko to kłamstwa łącznie z ich cierpieniem, po czym zabrali wszystkich do pracy.

Film nadesłany przez czytelnika z pożaru w Kwadijk.          - Największą pomoc mieszkańcy otrzymali od jednego z pracowników firmy pana Wojciecha P, który sam zorganizował wśród swoich pracowników akcję pomocy.

Film nadesłany przez czytelnika z pożaru w Kwadijk.          - Wszystkie informacje można sprawdzić, mieszkańcy spalonego hotelu znajdują się w miejscowości PETTEN, przy ul. Korfwaterweg 1, Holandia, proszę wypytać ich a będą mieli Państwo relacje z pierwszej ręki od ponad 70 osób które straciły tam wszystko, nadto większość z tych ludzi zarejestrowało to co się działo, jak strażacy udawali że gaszą pożar, i jak hotel spłonął... Też tam byłem i też mam nagrania z odległości kilku metrów...

         Parę słów od redakcji .

         Mieszkam w Holandii parę dobrych lat , przeszedłem tę samą drogę jak WY wszyscy rodacy . Pracowałem w szklarni , jako współpracownik przy kwiatach , jako orderpicker ze słuchawkami na uszach przechodząc dziennie 20-35km na nogach .

         Ja o tym wszystkim wiem drodzy rodacy , serce mi pęka ,że nasi rodacy muszą tułać się po innych krajach i pracować ciężko , być wykorzystywanym jak mięso armatnie i czuć się gorzej niż inni mieszkańcy mimo ,że przylgnęła do nas łatka ,że jesteśmy "złodziejami " ale jednak polski pracownik jest ceniony i doceniany. Kult pracy w naszym narodzie jest duży i o tym wiedzą inne nacje , dlatego nas tak witają i zapraszają .

         Wszystko to dlatego ,że ten przelicznik jednak jest jaki jest i tu pracować tam wydawać to jest to ale nigdy MY RODACY nie będziemy zarabiali tyle co oni ,dlaczego ? Dlatego ,że tutaj panuje chicha zmowa , dyskryminacja innych nacji i pracodawców w tym nas , jeśli staracie się o pracę na niskim poziomie tz być "robolem" to jesteście cenieni i lubiani , ale spróbujcie kandydować na stanowiska gdzie pracują Holendrzy ? Zaraz Wam czyli Nam pokażą drogę gdzie Nasze miejsce. My jesteśmy im potrzebni do "robolowania" jak chcesz wyżej podskoczyć ooo co to, to nie.

         Więc wyjścia mamy dwa , albo zgodzimy się na ich warunki i przyjeżdżamy tu zarobić i wykonujemy swoją pracę . Tak wygląda emigracja (pasmo upokorzeń i poniżeń ) lub musimy wracać do kraju i tam szukać szczęścia .

         Wierzcie mi, ten kto tego nie przeszedł i nie doświadczył nie ma prawa się wypowiadać . Opowieści to nie to samo, to trzeba przeżyć żeby cokolwiek o tym wiedzieć .

         Ilu sie udaje ? Jednemu z miliona , udaje się przebić i pracować między nimi . Mojemu ojcu akurat sie udało , natomiast moja mama nigdy tego nie doświadczyła mimo ,że jest specjalistą po studiach i pracowała tutaj w swoim zawodzie pół roku. Mieszka w Holandii prawie 40 lat.

         No tak ale czy My w swoim kraju nie zachowujemy się inaczej do innych nacji ? Ukraińców , Rosjan , którzy przyjeżdżają do nas pracować za nasze wypłaty ? Dokładnie robimy to samo prawda? Więc nie możemy mieć pretensji do innych , nie wszyscy Holendrzy są źli jak w każdym społeczeństwie są i empatyczni i niemili ale są też i wyrozumiali i empatyczni , może jeszcze na takiego nie trafiliście ?

         Jesteśmy portalem dla Was i o Was staramy się pisać i opisywać sprawy takie jakie są czyli całą prawdę . Jedyne co możemy zrobić to pomagać rodakom na obczyźnie pomagać słowem.

         W razie pomocy rodakom , którym spłonęło wszystko w pożarze w Kwadijk zapraszamy do kontaktu holandiapolonia@gmail.com

         Jeżeli macie jakieś pytania , sprawy , tematy Was bulwersujące, zapraszam do kontaktu, redaktor naczelny portalu Polonia w Holandii.

red . Przemysław Ponikarczyk

Film nadesłany przez czytelnika z pożaru w Kwadijk.


Źródło :
|   Materiały nadesłane przez czytelnika DJ-ICE + www.poloniawholandii.com + inf. własna
Komentarze

֩ Ilość komentarzy (1)

֠ czytelnik
1
8-Jul-2017,   11:16      
No już nie uwierzę w taką bzdurę ,że straż przyjechała i nie chciała gasić pożaru bo tam właśnie mieszkają Polacy ! No bombę zalewasz gościu nieziemską.

[1]
Admin
Zamknij Name:

Password:

Dodaj komentarz

Zamknij       
     


-
-B I U URL    :) :( :P :D :S :O :=) :|H :X :-*


Optional, include a picture (maximum 200 kb)

Wpisz poprawny kod:   0054e
0   /  229
1   /  390
0   /  242
1   /  334
0   /  153
0   /  209
0   /  215
0   /  176
1   /  341
0   /  444
0   /  173
0   /  492

Furgonetka wjechała w tłum ludzi w Barcelonie. Kolejny zamach !


1

przedwczoraj , 18:47 / 119
Świat


         Jak podała agencja informacyjna Agence France Presse, policja określiła zdarzenie jako "atak terrorystyczny". Agencja Reutera podaje, że dwie osoby nie żyją. Gazeta "El Periodico", powołująca się na źródła w policji, twierdzi, że rannych zostało 20-25 osób. Służby ogrodziły okolicę zdarzenia, zamknęły też okoliczną stację metra i stacje kolejowe. Na miejscu są karetki pogotowia.

         Dziennik "El Pais" podał, że po wjechaniu w dziesiątki osób kierowca pojazdu uciekł na własnych nogach. Gazeta dodaje, że w furgonetce funkcjonariusze odnaleźli hiszpański paszport - szczegółów nie podano.

         Według katalońskiej telewizji TV3 napastnik schronił się w pobliskiej tureckiej restauracji i wziął zakładników. "El Paris" podaje, że policja poszukuje mężczyzny w białej koszuli w niebieskie paski o 170 cm wzrostu.

Zamach na Palcu Katalońskim.         Agencja informacyjna Reutera informuje o dwóch uzbrojonych mężczyznach, którzy weszli do restauracji w Barcelonie po zamachu. Taką samą informację podaje "El Periodico". Gazeta twierdzi również, że w rejonie bazaru miejskiego La Boqueria, kilkaset metrów od Placu Katalońskiego, słychać było wymianę ognia.

         Plac Kataloński to jedno z najbardziej ruchliwych miejsc w Barcelonie i ważny węzeł komunikacyjny miasta. W budynkach dookoła placu mieszczą się dziś hotele, eleganckie sklepy oraz siedziby ważnych instytucji finansowych.

         Organizacja terrorystyczna Państwo Islamskie zachęca swoich zwolenników do atakowania za pomocą samochodów. Od lipca 2016 r. do podobnych zamachów doszło w Nicei, Berlinie, Londynie i Sztokholmie.

         Barcelona to jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast na świecie. Każdego roku odwiedza ją 11 milionów osób z całego świata. Do tej pory islamscy terroryści nie przeprowadzili zamachu w Hiszpanii.

Zamach w Barcelonie .
Źródło :
|   Media + www.poloniawholandii.com + inf. własna
POWIĄZANE ARTYKUŁY:

0   /  36
    wczoraj , 20:58

0   /  90
    wczoraj , 10:51

0   /  123
    wczoraj , 10:36

0   /  119
    przedwczoraj , 18:47

NAJNOWSZE KOMENTARZE

footer
 • Tu jesteśmy

  2587 VK Den Haag
  Zwolsestraat 426.
  Freephone: 08 67894502
  Telephones: 06 233-459
  FAX: 04 504 889 9898
  E-mail: holandiapolonia@gmail.com
 • Znajdziesz Nas
  • Zapisz się newsletter
  • Jeśli chcesz otrzymywać na bieżąco
   zapisz się do naszego newslettera!
© 2015 - 2017   Poloniawholandii   VW   All rights reserved.  Privacy Policy