Rotterdamska policja aresztowała Syryjczyka podejrzanego o próbę zamachu podczas maratonu w Rotterdamie.

Rotterdamska policja w weekend aresztowała domniemanego zamachowiec i wojownika ISIS. 34 -letni Mounir E. został zatrzymany ponieważ miał wydany zakaz , przez sąd do zbliżania się do centrum Rotterdamu i Spijkenisse.

         Mimo zakazu zatrzymany kręcił się przy rotterdamskim maratonie tz jako widz mimo zakazu zbliżania się do zgromadzeń i centrów dwóch miast.

         Wcześniej ten człowiek został skazany i zatrzymany za posiadanie broni i handel nią . Miał on nałożony tz zakaz stadionowy co jest podobne w przypadku Syryjczyka , musiał on co jakiś czas zgłaszać się na policję i meldować co robi i gdzie przebywa.

         Wcześniej Syryjczyka skazał sąd na rok pozbawienia wolności i ten rok odsiedział w areszcie . Teraz sąd uznał złamanie zakazu stadionowego za bardzo słaby argument i wypuścił go.

         Syryjczyk po wyjściu na wolność groził wielu ludziom i zastraszał ich twierdząc ,że zrobi z nimi porządek . Teraz miarka się przebrała i Syryjczyk zostanie wydalony z Holandii i otrzyma całkowity zakaz przebywania na terenie całej Europy. Poza tym sąd stwierdził ,że to jest człowiek z listy wojowników ISIS i faktycznie tak jest .

         Czy przygotowywał zamach ? Tego pewnie się nie dowiemy , śledztwo objęte jest wielką tajemnicą , policja o zatrzymaniu podejrzanego poinformowała dopiero po miesiącu.

Podejrzany zamachowiec zatrzymany przez policję podczas marathonu w Rotterdamie.


Źródło :
|   Rijnmond + www.poloniawholandii.com + inf. własna
Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*