Autobusy RET na wodór pojawiły się w Rotterdamie.

Na drogach Rotterdamu pojawiły się pierwsze dwie sztuki publicznego transportu , dumnie prezentowana przez RET , autobus wodorowy , całkowicie przyjazny dla środowiska. Przyjechały z fabryki z Belgii .

         Kierowca De Vlaamse kieruje dumny i uśmiechnięty ,że akurat jemu przypadł w udziale zaszczyt prezentowania i testowania na rotterdamskich drogach nowego autobusu całkowicie nieszkodliwego dla środowiska.

         Jest ogromna różnica między pracą silnika wodorowego a pracą diesla , opowiada kierowca, wciąż nie mogę się przyzwyczaić do tej ciszy jaka panuje w środku , Rozmowy pasażerów nie są anonimowe i dobrze słyszalne . Autobus nie emituje CO2 i jest przyjazny dla środowiska ale wszystko ma swoją cenę potwierdza dyrektor Maurice Unck i myśli ,że kolejne zakupy uda się zrealizować za znacznie niższa cenę.

         Od 2020 roku RET zastąpi wszystkie autobusy z silnikami diesla na autobusy albo wodorowe lub będą to silniki elektryczne. Na razie według ceny wygrywają autobusy elektryczne . Dyrektor RET ma nadzieję ,że producent w Belgii znajdzie dojście do tańszych części do tych aut i ceny zrównają się co będzie zapewniało większą konkurencyjność między produkcjami ale też zapewni możliwość wyboru kupującym.

         Na razie dwa autobusy napędzane wodorem będą obsługiwały linię 70 w Rotterdamie , biegnącą od Charlois do Keizerswaard przez południowy Rotterdam.

Pierwsze dwie sztuki autobusów napędzanych wodorem mknął już ulicami Rotterdamu.


Źródło :
|   NU + www.poloniawholandii.com + inf. własna
Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*