Holandia otrzymała z UE na rozbudowę infrastruktury 91 milionów euro.

Holandia otrzymała z Unii Europejskiej pulę 91 milionów euro na poprawę infrastruktury dróg, kolei i lotnictwa. Dobrze mieć swojego człowieka w Parlamencie Europejskim (Frans Timmermans) na decyzyjnym stanowisku.

         Dotacja jest przeznaczona na rozbudowę jednej dużej sieci europejskiego transportu lądowego . lotniczego i kolejowego.

         Z tej kwoty 31 milionów przeznaczonych jest na rozbudowę infrastruktury drogowej. Natomiast z tego 5,8 miliona jest na rozszerzenie drogi A 15 . Droga zaczyna się w porcie Rotterdam a kończy się na pastwisku. Droga według wytycznych Unii Europejskiej ma być połączona z A 12 i rozszerzyć ruch do Niemiec.

         Kolejne pieniądze tj. 14.2 miliona euro jest na rozbudowę infrastruktury nowoczesnych stacji benzynowych (nowoczesnych wodorowych i elektrycznych).

         Również przeznaczono 11,6 mln euro na testowanie autonomicznych ciężarówek tz . bez kierowców . Chodzi o całe konwoje ciężarówek gdzie pierwsza prowadzi a za niż połączone są WiFi lub 4G.

         30mln przeznaczone zostaną na budowę holenderskich kolei. Konkretnie pieniądze przeznaczone zostaną na naprawę torów pomiędzy Heerlen i Aachen . W Niemczech przeznaczono 24 miliony euro na rozbudowę podobnej trasy. To ma oznaczać ,że wybudowany zostanie drugi tor. Ponadto Holandia dostała 5,2 mln euro na usprawnienie 63 lokomotyw towarowych.

         30 milionów zostało przeznaczonych na rozbudowę ruchu powietrznego tz. Schiphol inwestuje obecnie w nowy system obsługi i nawigacji samolotów , co pozwoli na precyzyjniejsze zaplanowania lotów i nawigacje samolotów co z kolei przyniesie oszczędności w paliwie.

Miliony euro z Unii Europejskiej na drogi w Holandii.


Źródło :
|   Media + www.poloniawholandii.com + inf. własna
Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*