Łukasz Kubot i Marcelo Melo zostali triumfatorami słynnego Wimbledonu.         Finałowy pojedynek miał niezwykle dramatyczny przebieg. Rywalizacja obydwu par trwała blisko 5 godzin. Kubot i Melo jeszcze przed rozpoczęciem Wimbledonu byli wymieniani w gronie faworytów. W tym sezonie są niepokonani na trawie. Triumfowali niedawno w 's-Hertogenbosch i Halle.

         – Sukces polsko-brazylijskiego debla jest ogromny. Łukasz jest pierwszym Polakiem, któremu udało się zwyciężyć w Wimbledonie. Ich osiągnięcie moglibyśmy porównać do zdobycia mistrzostwa świata przez Roberta Kubicę w wyścigach Formuły 1
         W półfinale rozstawieni z „czwórką” Polak i Brazylijczyk pokonali w Londynie w pięciu setach fińsko-australijski debel Henri Kontinen i John Pers. Mecz trwał cztery godziny i 43 minut. W tym czasie polsko-brazylijski duet zaserwował 17 asów, trzykrotnie został przełamany, wykorzystał trzy z dziewięciu break pointów i łącznie zdobył 196 punktów, o dwa więcej od przeciwników.

         Wygrywając w sobotę, Kubot został pierwszym w Erze Open polskim mistrzem Wimbledonu. Wywalczył także drugi wielkoszlemowy tytuł (W 2014 roku w parze z Robertem Lindstedtem zwyciężył w Australian Open). Łukasz Kubot wygrywając Wimbledon zdystansował tym samym swojego mentora Wojciecha Fibaka, mającego na koncie jedno mistrzostwo w Wielkim Szlemie - Australian Open 1978. Z kolei dla Melo to także drugi wielkoszlemowy triumf. W 2015 roku razem z Ivanem Dodigiem wygrał Rolanda Garrosa. Stał się również pierwszym brazylijskim mistrzem Wimbledonu.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo mistrzami Wimbledonu.
Źródło :
|   Media + www.poloniawholandii.com + inf. własna
Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*