Spadła liczba pobierających zasiłki dla bezrobotnych.         W porównaniu z poprzednim miesiącem liczba zmniejszyła się o 382. To oznacza wzrost płatności w sektorze finansowym Państwa. Według UVW mamy do czynienia z cyfryzacją sektora bankowego. Jest bardzo dużo wolnych etatów w sektorze bankowych a dokładniej chodzi o obsługę elektronicznego sektora bankowego.

         Pisze dalej UWV ,że są wolne etaty w logistyce i transporcie , no i oczywiście w pracach fizycznych tj. sprzątanie i czyszczenie. W handlu hurtowym podaje UVW jest (1,9%) i spółek biur pracy 5,1 %, które ostatnio wykazują mniejsze zainteresowanie zatrudniania pracowników z zewnątrz Holandii , czyli przyjezdnych.

         UWV w Amsterdamie pokazuje ,że jest 10.000 wolnych wakatów , które czekają na pracowników , ponad 700 z nich to specjaliści ICT sektora informatycznego no i 1200 wakatów w administracji , transportu i logistyki.

         od redakcji: Po przeczytaniu tego artykułu pomyślałby człowiek ,że miejsca pracy na niego czekają , a prawda jest taka ,że te miejsca czekają na Holendrów i tylko na Holendrów !! Panuje niepisana zmowa ,żeby pracodawcy nie zatrudniali powyżej prac fizycznych nikogo innego niż swoich rodaków .

Spada liczba ludzi pobierających zasiłki dla bezrobotnych .
Źródło :
|   Media + www.poloniawholandii.com + inf. własna
Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*