Top
Zamieszki w Rotterdamie

Bye, bye benzyno i ropo oraz zapachu podczas tankowania.


1
12 tydzień i 5 dni temu, 11:15 / 288
Holandia


         Po 2040 roku na drogach Wielkiej Brytanii mają jeździć tylko auta z napędem elektrycznym .Wcześniej takie rozwiązania proponowała już Francja. Takie państwo jak Norwegia idzie o krok dalej i proponuje aby w 2025 roku skasować wszystkie auta z napędem benzynowym i diesla.

         Propozycja i nacisk ze strony UE na rząd holenderski jest bardzo duży. Nowy rząd holenderski musi podjąć na dniach decyzję jakie jest jego stanowisko w tej sprawie . Partia Pracy PvdA twierdzi ,że Holandia dąży do zerowej emisji spalin .

         Ostatecznie zauważono np. we Francji ,że kupione w tym roku auta , średnia ich żywotności to 18 lat , będą jeździły do 2057 roku powiedziała rzecznik Jolanda van Zwieten. Jeśli chcemy osiągnąć cele ekologiczne Paryża nasz transport musi w 2050 roku być bez emisyjny.

         Również profesor Bert van Wee z Technische Universiteit w Dleft jest ostrożny co do wypowiadania tak radykalnych sądów na temat ograniczenia spalin . Profesor twierdzi ,że podporządkowanie się zasadzie paryskiej spowoduje straszny chaos wśród producentów aut. Poza tym producenci samochodów powinni mieć takie same warunki w całej Europie.

         Jolanda van Zwieten (rzecznik środowiska i przyrody) twierdzi ,że istnieją już ścisłe normy dotyczące emisji spalania gazów więc zadaniem rządów jest zmuszenie producentów samochodów do tego żeby ich auta bardziej ściślej przestrzegały norm spalania emisji gazów do atmosfery.         Unia Europejska nakłada obecnie ogromne kary na producentów aut , które przekraczają normy emisji spalin. Bruksela ,również nagradza , tych producentów , których samochody są bardzo przyjazne dla środowiska i spełniają wszelkie normy ekologicznych aut.

         Po skandalu jaki ujawniono w fabryce VW w Niemczech , jak to wielki koncern oszukiwał na emisji spalin , czyli badania były fabrykowane i wszystko okazało się wielką fikcją , kara musiała być . VW wypuścił ponad 25 modeli aut elektrycznych na rynek .

         Np. firma Volvo w czerwcu zapowiedziała ,że 2019 roku nie będzie produkowała już żadnego auta zasilanego paliwami kopalnianymi , choć istnieją kombinację silników hybrydowych czyli elektryczności z zasilaniem paliwami.

         Na początku tego roku firma Opel została przejęta przez francuskiego giganta Peugeota , w dużej mierze dlatego ,że jej technicy i producenci pojazdów posiadają ogromną więdze na temat aut zasilanych elektrycznością.

         Globalnie jeździ już dwa miliony aut elektrycznych po naszych drogach z czego 40% porusza się w Chinach. Norwegia , która jest największym producentem paliw kopalnych podpisała deklarację ,że po 2025 roku po jej drogach nie będzie już żadnego pojazdu poruszającego się po drogach zasilanego paliwem kopalnym.

         Holandia na teraz posiada około 100.000 pojazdów zasilanych elektrycznie. Jest to nie za duża ilość na takie parcie przepisów z UE i forsowania ekologicznego poglądu na świat. Większość kierowców nie preferuje samochodów elektrycznych , chociażby dlatego ,że po pierwsze auta elektryczne są drogie a po drugie , baterie akumulatorowe wytrzymują tylko na 200-300km po przejechaniu.

         Producenci muszą rozwiązać ten problem , czyli przejechanie większej ilości kilometrów na naładowanej baterii. Poza tym stacje dokujące co prawda wyrastają jak grzyby po deszczu ale jednak jest ich jeszcze za mało. Jeżeli rząd holenderski chce iśc na taką ekspansję musi zabrać się ostro do roboty i stworzyć warunki i infrastrukturę pod auta elektryczne.

         Profesor Van Wee spodziewa się ,że producenci szybko uporają się z problemem baterii i wtedy pojazdy elektryczne staną się bardziej atrakcyjne w użytkowaniu a i ich cena spadnie ponieważ spowszednieją .

         Także Pani Van Zwieten od natury i środowiska jest optymistycznie nastawiona do zakończenia operacji "bye bye benzyno i dieslu" , staje ładowania aut elektrycznych wyrastają jak grzyby po deszczu i każdy producent aut skupia się już na wyprodukowaniu najlepszego auta elektrycznego co staje się celem dominującym .

         Czy jesteśmy świadkami odchodzenia paliw kopalnych do lamusa? Na naszych oczach codziennie rodzi się i rozgrywa historia ale ta jest bardzo zauważalna , może jako ludzie choć raz w wielkim stopniu przyczynimy się do wielkiej przemiany na rzecz ochrony środowiska i naszej atmosfery bo jak na razie przyczyniamy się do jej wielkiej degradacji !

Zmyślne warsztaty w Rotterdamie .
Źródło :
|   Media + www.poloniawholandii.com + inf. własna
Komentarze

֩ Ilość komentarzy (0)

Wyraź swoją opinię w komentarzu.

Admin
Zamknij Name:

Password:

Dodaj komentarz

Zamknij       
     


-
-B I U URL    :) :( :P :D :S :O :=) :|H :X :-*


Optional, include a picture (maximum 200 kb)

Wpisz poprawny kod:   7633d
1   /  300
0   /  379
0   /  297
0   /  245
0   /  254
0   /  275
0   /  279
0   /  293
0   /  397
0   /  251
0   /  267
0   /  339

Taryfikator mandatów i wykroczeń drogowych.


1

1 tydzień i 6 dni temu, 11:02 / 288
Holandia


W porównaniu do roku 2017 wszystkie stawki mandatów za przekroczenie prędkości zwiększone zostaną od 1 euro do ponad 35 euro za jeden kilometr. Taryfy mandatów za wszystkie inne naruszenia ruchu drogowego pozostają takie same, tak wynika z dokumentu rządowego "Środki dotyczące bezpieczeństwa drogowego" znajdującego się w posiadaniu AutoRAI.nl. Poniżej przedstawiamy wszystkie informacje dotyczące kar w ruchu drogowym w roku 2018.

Mandaty w ruchu drogowym 2018: wszystkie stawki

To czy stawki za mandaty zostaną podwyższone czy obniżone zależy zawsze od rocznej korekty inflacji. W tym roku procent ten wynosi 1.1. Procent ten oparty jest o wskaźnik CPI (Consumer Price Index) w okresie od 1 czerwca 2016 do 1 czerwca 2017 roku. Ta okresowa korekta zapewnia, że wysokość kar za naruszenia nie związane z przekroczeniem prędkości pozostają bez zmian.

Stopniowy wzrost

Rząd dba o to aby wysokość kar za przekroczenie prędkości rosły stopniowo za każdy kilomert na godzinę za szybkiej jazdy. W tym roku wzrost ten wynosi od 1 do nawet ponad 35 euro za przekroczony kilometr na godzinę w zależności od prędkości z jaką pojazd się porusza. W szczególności kwota grzywny za przekroczenie maksymalnej prędkości poza strefą zabudowaną znacząco wzrośnie. W 2017 roku wysokość mandatu za przekroczenie prędkości o 30 km na godzine poza strefą zabudowana wynosiła 275 euro, w 2018 roku kara ta wyniesie już 312 euro. Nowe taryfy za przekroczenie maksymalnej prędkości poza strefą zabudowaną w trakcie prac drogowych spadną w porównaniu z rokiem 2017. Poza wszystkimi kwotami mandatów naliczane zostają również jak zwykle koszty administracyjne. Koszty administracyjne pozostaną w 2018 roku takie same jak w roku 2017: 9 euro za grzywnę.

Korekcja pomiaru

Aby zapewnić 100% pewności, że ktoś jechał zbyt szybko, policja odejmuje od odmierzonej prędkość kilka kilometrów. Korekcja pomiaru przy mniej niż 100 km/h wynosi 3 km, natomiast przy prędkości powyżej 100 km/h 3% zmierzonej prędkości. Na większości dróg obowiązuje dolna granica 4 km / h przed wypisaniem mandatu. Jedynie na autostradach gdzie maksymalna dozwolona prędkość wynosi 130 km/h mandaty wypisywane są już przy przekroczeniu tej prędkości o 1 km.Aby zapewnić 100% pewności, że ktoś jechał zbyt szybko, policja odejmuje od odmierzonej prędkość kilka kilometrów. Korekcja pomiaru przy mniej niż 100 km/h wynosi 3 km, natomiast przy prędkości powyżej 100 km/h 3% zmierzonej prędkości. Na większości dróg obowiązuje dolna granica 4 km / h przed wypisaniem mandatu. Jedynie na autostradach gdzie maksymalna dozwolona prędkość wynosi 130 km/h mandaty wypisywane są już przy przekroczeniu tej prędkości o 1 km.


OGÓLNEStłuczka: 280 euro
Niepotrzebna jazda lewym pasem: 140 euro
Wyprzedzanie z prawej strony: 230
Jazda bez pasów bezpieczeństwa: 140 euro
Jazda z telefonem komórkowym w dłoni: 230 euro
Zablokowanie skrzyżowania: 230 euro
Jazda z prawem jazdy z przekroczonym okresem ważności: 90 euro
Nieudostępnienie pierwszeństwa z prawej strony: 230 euro
Nieudostępnienie pierwszeństwa tramwajowi: 230 euro
Przecięcie kolumny wojskowej: 90 euro
Skręcanie bez kierunkowskazu: 90 euro
Nieudostępnienie pierwszeństwa przy skręcaniu: 230 euro
Prowadzenie samochodu z nieczytelnymi tablicami rejestracyjnymi: 130 euro
Prowadzenie samochodu z nieczytelnymi dokumentami rejestracyjnymi: 45 euro
Niepotrzebne zatrzymanie na pasie awaryjnym: 230 euro
Nieudostępnienie możliwości pasażerom autobusu lub tramwaju dostępu do pojazdu: 370 euro
Nie umieszczenie trojkąta ostrzegawczego w przypadku zagrożenia (postój samochodu lub przyczepy): 140 euro

PARKOWANIEZaparkowanie pojazdu w sposób zagrażający pozostałym członkom ruchu drogowego/mogący spowodować zagrożenie na drodze: 140 euro
Zaparkowanie auta na skrzyżowaniu: 140 euro
Zaparkowanie auta na ścieżce rowerowej: 90 euro
Zaparkowanie pojazdu w odległości mniejszej niż 5 metrów od skrzyżowania: 90 euro
Zaparkowanie na dwóch miejscach postojowych: 90 euro
Zaparkowanie pojazdu w miejscach oznaczonych niebieską linią bez widocznego narzędzia oznaczającego godzinę przyjazdu: 90 euro
Nie opłacenie parkometru lub w przypadku gdy czas parkowania został przekroczony: 90 euro

OŚWIETLENIENieużywanie świateł mijania lub drogowych (długich) w terenie zabudowanym w nocy: 90 euro
Nieużywanie świateł mijania lub drogowych (długich) poza terenem zabudowanym: 140 euro
Nieużywanie świateł mijania lub drogowych (długich) w sytuacji złej widoczności na drodze: 140 euro
Utrudnianie jazdy innym uczestnikom ruchu poprzez oślepianie światłami drogowymi: 140 euro
Niedziałające światła tylnie poza strefą zabudowaną: 140 euro
Niedziałające światła tylnie w strefie zabudowanej: 90 euro
Niedziałające świetła tylnie w ciągu dnia podczas ograniczonej widoczności: 140 euro
Światła przeciwmgłowe włączone niepotrzebnie: 90 euro
Niedziałające kierunkowskazy: 90 euro
Niedziałające światła ostrzegawcze: 90 euro
Niedziałające światła hamowania: 140 euro
Niedziałające trzecie światło hamowania (dla pojazdów po 30-09-2001): 90 euro

POJAZD (PRZYCZEPA)Pojazd nie posiada dobrze działającego systemu wycieraczek szyby przedniej: 140 euro
Pojazd nie jest wyposażony w niezbędne lusterka: 140 euro
Siedzenia, oparcia lub ich regulacja nie są sprawne: 140 euro
Pojazd posiada ostre części, które mogą spowodować obrażenia ciała w przypadku zderzenia: 230 euro
Pojazd ma wystające części, które mogą powodować obrażenia ciała podczas kolizji: 230 euro
Nieprawidłowo zamontowane sprzężenie z przyczepą: 230 euro
Holowanie więcej niż jednego samochódu jednym pojazdem silnikowym: 230 euro
Towary nieprawidłowo umieszczone, w lub na właściwym pojeździe do przewożenia ładunków: 140 euro
Przyczepa z niedziałającym oświetleniem: 140 euro
Ładunek samochodu ma ostre części (nie dotyczy ładunków lub części powyżej 2 m nad drogą): 230 euro

PRĘDKOŚĆPrzekroczona maksymalna prędkość w strefie zabudowanej
4 km/h – 27 euro
5 km/h – 33 euro
6 km/h – 40 euro
7 km/h – 47 euro
8 km/h – 54 euro
9 km/h – 62 euro
10 km/h – 70 euro
11 km/h – 94 euro
12 km/h – 103 euro
13 km/h – 113 euro
14 km/h – 121 euro
15 km/h – 131 euro
16 km/h – 141 euro
17 km/h – 151 euro
18 km/h – 163 euro
19 km/h – 173 euro
20 km/h – 188 euro
21 km/h – 200 euro
22 km/h – 211 euro
23 km/h – 225 euro
24 km/h – 237 euro
25 km/h – 252 euro
26 km/h – 265 euro
27 km/h – 282 euro
28 km/h – 299 euro
29 km/h – 312 euro
30 km/h – 329 euro
Przekroczona maksymalna prędkości w strefie zabudowanej w czasie robót drogowych
4 km/h – 45 euro
5 km/h – 54 euro
6 km/h – 62 euro
7 km/h – 74 euro
8 km/h – 83 euro
9 km/h – 94 euro
10 km/h – 105 euro
11 km/h – 131 euro
12 km/h – 144 euro
13 km/h – 155 euro
14 km/h – 167 euro
15 km/h – 182 euro
16 km/h – 192 euro
17 km/h – 206 euro
18 km/h – 220 euro
19 km/h – 237 euro
20 km/h – 253 euro
21 km/h – 265 euro
22 km/h – 278 euro
23 km/h – 297 euro
24 km/h – 314 euro
25 km/h – 331 euro
26 km/h – 350 euro
27 km/h – 369 euro
28 km/h – 387 euro
29 km/h – 405 euro
Przekroczona maksymalna prędkości poza strefą zabudowaną
4 km/h – 24 euro
5 km/h – 31 euro
6 km/h – 37 euro
7 km/h – 42 euro
8 km/h – 49 euro
9 km/h – 56 euro
10 km/h – 66 euro
11 km/h – 88 euro
12 km/h – 98 euro
13 km/h – 109 euro
14 km/h – 115 euro
15 km/h – 127 euro
16 km/h – 135 euro
17 km/h – 145 euro
18 km/h – 154 euro
19 km/h – 167 euro
20 km/h – 180 euro
21 km/h – 188 euro
22 km/h – 200 euro
23 km/h – 211 euro
24 km/h – 225 euro
25 km/h – 237 euro
26 km/h – 252 euro
27 km/h – 264 euro
28 km/h – 278 euro
29 km/h – 295 euro
30 km/h – 312 euro
Przekroczona maksymalna prędkości poza strefą zabudowaną w czasie robót drogowych
4 km/u – 37 euro
5 km/u – 44 euro
6 km/u – 52 euro
7 km/u – 62 euro
8 km/u – 72 euro
9 km/u – 78 euro
10 km/u – 88 euro
11 km/u – 111 euro
12 km/u – 119 euro
13 km/u – 131 euro
14 km/u – 145 euro
15 km/u – 155 euro
16 km/u – 170 euro
17 km/u – 184 euro
18 km/u – 194 euro
19 km/u – 207 euro
20 km/u – 220 euro
21 km/u – 237 euro
22 km/u – 252 euro
23 km/u – 261 euro
24 km/u – 278 euro
25 km/u – 295 euro
26 km/u – 311 euro
27 km/u – 329 euro
28 km/u – 344 euro
29 km/u – 364 euro
30 km/u – 378 euro
Źródło :
|   Media + www.poloniawholandii.com + inf. własna
POWIĄZANE ARTYKUŁY:

0   /  1001
    wczoraj , 22:53

0   /  1269
    1 tydzień i 1 dni temu, 19:16

0   /  209
    1 tydzień i 4 dni temu, 15:50

0   /  288
    1 tydzień i 6 dni temu, 11:02

NAJNOWSZE KOMENTARZE

footer
 • Tu jesteśmy

  2587 VK Den Haag
  Zwolsestraat 426.
  Freephone: 08 67894502
  Telephones: 06 233-459
  FAX: 04 504 889 9898
  E-mail: holandiapolonia@gmail.com
 • Znajdziesz Nas
  • Zapisz się newsletter
  • Jeśli chcesz otrzymywać na bieżąco
   zapisz się do naszego newslettera!
© 2015 - 2017   Poloniawholandii   VW   All rights reserved.  Privacy Policy