Holenderskie piłkarki pierwszy raz w historii zostały mistrzyniami Europy.

Lieke Martens kapitan reprezentacji Holandii powiedziała po meczu "Jesteśmy mistrzyniami Europy , jest cudownie." Została wybrana zawodniczką meczu.

W pierwszej połowie Holenderki szybko straciły bramkę lecz doprowadziły do szybkiego wyrównania. Pomarańczowe lwice jak są nazywane przez swoich kibiców kończyły pierwsza połowę z wynikiem 2:2.

W drugiej połowie holenderskie lwice były stroną przeważającą , co prawda Sherida Spitse nie wykorzystała rzutu karnego , natomiast Vivianne Miedema ustaliła wynik meczu na 4:2 dla Oranje. Dwie bramki strzeliła zawodniczka meczu Lieke Martens.

Reprezentacja Holandii kobiet wygrała w fazie grupowej wszystkie swoje mecze tj. 1:0 przeciwko Norwegii i Danii 2:1 przeciwko Belgii . W ćwierćfinale zwyciężyły Szwecję 2:0, a w półfinale pokonały Anglię 3:0.

Sześć poprzednich Mistrzostw Europy zawsze zwyciężały Niemki . W turnieju zorganizowanym w kraju tulipanów gospodynie były bezkonkurencyjne i zdobyły Puchar Europy.