W Brabancji policja aresztowała 22-letniego mężczyznę w związku z próbą zamachu w Rotterdamie.         Specjalna jednostka policji weszła do domu dwudziestodwuletniego mężczyzny około 14:00 , przeszukała mieszkanie.

         Z powodu zagrożenia terrorystycznego odwołano koncert Maassilo w Rotterdamie . Powód rezygnacji z koncertu było zagrożenie aktem terrorystycznym , który pochodził od hiszpańskiej policji. Policja z Hiszpanii przekazała informację ,że do Holandii przyjechał zamachowiec , który może doprowadzić do zagrożenia.

         W nocy w dzień koncertu policja zatrzymała dostawczy samochód z tablicami hiszpańskimi poruszający się nerwowo wzdłuż ulicy , co spowodowało podejrzenia wśród policjantów.

         W samochodzie policja znalazła butle gazowe z zapalnikami gotowe do odpalenia. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających . Poza tym nic więcej w samochodzie nie odnaleziono.

22-letni mężczyzna aresztowany w związku z zamachem terrorystycznym.         Czy to była próba zamachu terrorystycznego w Holandii czy zwykły przypadek . Po przesłuchaniu kierowcy okazało się ,że kierowca jest profesjonalnym mechanikiem samochodowym . Czeka w areszcie na rozprawę sądową .Źródło :
|   Media + www.poloniawholandii.com + inf. własna