Po żółto-szarym rowerze oBike nadszedł czas na Gobike.         Dla każdego coś miłego twierdzi pomysłodawca nowej idei dla Rotterdamczyków. Rowery elektryczne Gobike pojawią się tz . już są w dwóch miejscach w Rotterdamie tj. w Rotterdamie Centralnym przy stacji i przy Erasmusbrug na Willemsplein .

         Liczba miejsc parkingowych rowerów elektrycznych zostanie szybko zwiększona do sześciu. Miejsca parkingowe rowerów elektrycznych w późniejszym terminie to de Blaak , het Museumpark i de Kratonkade. Podróżnicy muszą mieć możliwość całodobowego i bliskiego wypożyczenia rowerów elektrycznych.

         Rowery są nazwane od znanych Rotterdamczyków np. Jules Deelder , Leo Benhakker lub Bep van Klaveren. Użytkownicy płacą 15E za rejestrację potem podróż kosztuje trzy centy za minutę . Jeśli natomiast zatrzymasz się Gobikiem na kawę czyli nie używasz akumulatora zapłacisz jednego centa za minutę.

         Różnica między rowerami oBike czyli żółto-szarymi walającymi się po całym mieście , dosłownie jest taka ,że Gobike mają swoje stanowiska do których musza być przytwierdzone jak je zwracamy. Nie ma możliwości porzucenia roweru gdzie popadnie , tutaj system parkingowy został rozwiązany i uzgodniony z władzami miast.

Gobike to rowery elektryczne wypożyczane na czas potrzeby.

Źródło :
|   Media + www.poloniawholandii.com + inf. własna