43,000 euro kary grzywny dla firmy transportowej z Polski .Kierowca Filipińczyk bez prawa jazdy.


Podczas kontroli transportowej zorganizowanej przez tutejsze Rijksdienst Wegverkeer (RDW) w miejscowości Valkenswaard we środę zatrzymano kierowcę z Filipin bez prawa jazdy , który prowadził polska ciężarówkę .


Policja wymierzyła pracodawcy karę grzywny 43.000 euro. Poza tym samochód był niesprawny . Miał złamaną pióro resoru oraz przeciekający wąż z powietrzem zasilający układ hamulcowy auta.


Usterki zostały naprawione w pobliskim warsztacie na koszt pracodawcy naturalnie a samochód został odebrany przez innego kierowcę z Polski , który posiadał ważne prawo jazdy. Kierowca z Filipin został przesłuchany w komisariacie i odwieziony do granicy Holandii.


W ciągu dnia RDW sprawdziło około 30 samochodów ciężarowych . W tych 30 ciężarówek nie było bez wad i nie mogło kontynuować transportu .


Samochody ciężarowe są aktualnie konikiem policji w Valkenswaard , ponieważ droga między Hasselt a Eindhoven przebiega przez wieś i powoduje wiele uciążliwości dla ludzi żyjących tam . Gmina próbuje powstrzymać ciężarówki , które chcą tamtędy się przedostać gdyż nie chcą skorzystać z dalszego objazdu.
Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*