Duża kontrola nadgraniczna w Niemczech i Holandii oraz w Polsce.


Duża kontrola graniczna miała miejsce w piątek przez cały dzień . Policje obojga narodów , niemiecka i holenderska uczestniczyły przez cały piątek w zakrojonej na szeroką skalę kontroli nadgranicznej , która ma zapobiegać przestępczości i mobilnego bandytyzmu oraz zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach. Były to tylko niektóre działania szeroko zakrojonego audytu , który odbywał się od czwartku do piątku rano . Policja z Groningen do Aken , straż graniczna (Duane) oraz marechaussees sprawdzało wyjeżdżających i wjeżdżających podróżnych.


W tej akcji brały udział wszelkie jednostki nadzoru ze strony Holandii . Po stronie Niemieckiej pracowała policja federalna , Zoll, oraz siły policyjne z Nordhein-Westfalen. W tym samym czasie przeprowadzono w tym samym czasie kontrolę w Polsce.


Głównym celem tej akcji była mobilizacja w zakresie narkotyków , przemytu cudzoziemców, handlu ludźmi oraz zapobieganiu nielegalnemu wjazdowi. Prowadzono też wyrywkowe kontrole trzeźwość oraz sprawdzano stan techniczny samochodów żeby poprawić bezpieczeństwo na drodze.


Zespół koordynujący całym przedsięwzięciem znajdował się w Osnabrucku , który składał się z przedstawicieli władz . Zespół ten koordynował współpracę w razie potrzeby i dbał o kontakty między organami śledczymi. Współpraca była bardzo skuteczna.


Wyniki śledztwa i kontroli są następujące:
Skontrolowano 4082 osoby,
w tym 2854 samochody i pojazdy ,
zatrzymano 27 osób prowadzącym pod wpływem alkoholu lub narkotyków,
wypisano 16.237euro mandatów,
Skonfiskowano : 3 noże , jeden gaz pieprzowy, jeden kij baseballowy, dwa razy fałszywe prawo jazdy , 363,1 grama haszyszu, 100 gramów grzybów.Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*