Holenderska firma transportowa z Rotterdamu zakupiła ciężarówkę Tesla.


Holenderski przewoźnik rodem z Rotterdamu Breytner zakupił pierwszą ciężarówkę marki Tesla. Amerykańska marka słynie z rozwoju modnych , błyszczących aut elektrycznych. Te z pewnością nie są tanie ale jak widać nie umniejsza firmie popularności. Tesla zamierza się skoncentrować na pojazdach bez emisyjnych .


Dyrektor firmy Marie-Jose Baartmans powiedział mediom ,że gdy skontaktował się z firmą Tesla a cena samochodów spadła bardzo mocno , nie wahał się ani chwili i dokonał pierwszego zakupu . Dawno już ciężarówki w jego firmie są wolne od CO2 , czyli silników diesla nie uświadczysz , teraz przyszła pora na pojazdy całkowicie elektryczne.


Dyrektor firmy transportowej w Holandii chwali posuniecie Tesli w produkcji ciężarówek zasilanym tylko i wyłącznie akumulatorami .Podkreśla ,że do tej pory żaden producent nie poszedł tą drogą by odrzucić umieszczenie w swoich autach silników zasilanych paliwami kopalnymi . Tesla jednak obrała zupełnie inny kierunek i to pochwala dyrektor holenderskiej firmy przewozowej .


Pierwsza ciężarówkę nie zobaczymy jednak tak szybko na europejskich i holenderskich drogach . Przewidywalny termin to lata 2020-2021 . Najpierw jednak Tesla musi zadbać o własny rynek i rynek kanadyjski.Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*