Spłonęła restauracja na plaży w Hoek Van Holland.


W poniedziałek rano w Houk van Holland zapalił się wielkie zadaszenie restauracji. Straż pożarna , która przybyła na miejsce miała dużo pracy żeby opanować żywioł . O godzinie 11:00 wszystko było zagaszone. Budynek się niestety zawalił. Mieszkańcy nadmorskiej plaży zostali powiadomieni przez NL-Alert żeby nie otwierali okien bo grozi to zaczadzeniem.


Nie jest jeszcze znana przyczyna pożaru w klubie plażowym Zwoel .Według rzecznika straży akcja gaśnicza był utrudniona ponieważ w okolicy jest zbyt mało studni i strażacy musieli posiłkować się wodą z morza.


Innym problemem było to ,że pod dachem klubu znajdowało się bardzo dużo butli gazowych potrzebnych do przyrządzania jedzenia. Strażacy podczas akcji musieli zachowywać duży dystans ponieważ groziło eksplozją .Dzięki temu ,że budynek się zawalił szansa na przeniesienie pożaru na inne budynki znacznie się zmniejszyła. Nie pierwszy raz w restauracjach plażowych wybucha pożar. W 2010 roku wybuchły pożary w Zwoel, Waterskihut, i De Noorderpier.Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*