Polskie rodziny musza szukać nowych lokali do zamieszkania.


Polskie rodziny mieszkające w niebezpiecznych warunkach w budynku w Eindhoven muszą szukać nowego zakwaterowania ponieważ budynek nie przeszedł pozytywnie badania jako bezpieczny przed pożarem . Gmina znalazła w środku niebezpieczne substancje ale również brak jest zezwolenia właściciela budynku na wynajem 11 mieszkań w którym przebywa 37 osób.


Budynek przy Biesterweg i Ericastraat został sprawdzony po zgłoszeniu przez sąsiadów , którzy skarżyli się na ciągłe hałasy w nocy. Właściciel co prawda zamontował dodatkowe czujniki dymne po pierwszej kontroli ale to nie jest warunkiem wystarczającym do tego żeby mieszkańcy w tym przede wszystkim polskie rodziny były bezpieczne.


Muszą one bezzwłocznie maksymalnie w ciągu miesiąca opuścić miejsce swojego zamieszkania. Gmina Eindhoven nałożyła na właściciela ogromną kare pieniężną Mieszkańcy budynku mają prawo wystąpić do właściciela o udzielenie im lokalu zastępczego (ale wiemy jak to wygląda w praktyce) . Co się stanie z polskimi rodzinami ? Nikt nie wie . Gmina Eindhoven próbuje ratować sytuację i organizuje tymczasowe mieszkania .Komentarze 1

  • Cham
    62 tydzień i 5 dni , 14:49
    No tak biedndemu to zawsze wiatr w oczy !
Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się