Ogromna kontrola policji i Urzędu Skarbowego na A 13.


We środę 13 grudnia na A13 między Rotterdamem a Hagą policja wraz z Urzędem Skarbowym zorganizowała ogromną kontrolę mandatowo podatkową . Podczas tej kontroli skorzystano z nowego systemu rozpoznawania tablic rejestracyjnych ANPR. System z czytuje tablicę i wprowadza od razu dane właściciela pojazdu do systemu , skąd policja od razu odczytuje zaległości podatnika jeśli takie istnieją .Kontrolę przeprowadzono między 9 rano a 17:00.


Pracownicy Departamentu Infrastruktury Jednostki Krajowej nałożyli 36 mandatów za wykroczenia drogowe i przeciwko prawu czyli np.. za łyse opony lub rozmowę podczas jazdy przez telefon. W przypadku kiedy kierowcy nie byli wypłacalni odbierano im w zastaw samochody , auta zostały odholowane na parking policyjny. Ściągnięto ponad 5 tysięcy euro. S holowane auta mogą zostać odebrane wtedy kiedy kierowca opłaci zaległą grzywnę oraz opłaci za parking oraz holowanie auta.


Holenderska grupa policyjno – podatkowa nałożyła ponad 90.000 euro kar i to zostało ściągnięte oraz zatrzymała i skontrolowała 38 aut z czego 24 zostały z holowane jako zabezpieczenie na przyszłe grzywnę lub zabezpieczone do usunięcia w nich usterek.Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*