Chinki lepsze od Holenderek.

C

hiny pokonały Holandię 3:0 (25:22, 25:19, 25:14) w meczu o brązowy medal mistrzostw świata.Holenderki nie wytrzymały trudów turnieju i to było dziś widać , nie miały kompletnie argumentów na dobrze naoliwioną maszynę z państwa Środka. To już ddrugi wielki turniej w którym Holenderki zostają z medalem z "buraka".

Reprezentacja Chin uważana była za faworyta półfinałowego spotkania z Włochami, lecz po dramatycznym boju uległa ekipie z Półwyspu Apenińskiego. W boju o brązowy medal zawodniczki z Kraju Środka miały powetować sobie piątkowe niepowodzenie, szybko i pewnie pokonując powszechnie lekceważone Holenderki.

Te jednak w pierwszym secie stawiły dość zdecydowany opór. Długo grały z faworyzowanym przeciwnikiem "punkt za punkt" i dopiero w końcówce nieco spuściły z tonu, ostatecznie ulegając 22:25. Set drugi miał już nieco bardziej jednostronny przebieg. Chinki miały przewagę w niemal każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła i wygrały 25:19, stawiając ekipę z Kraju Tulipanów pod ścianą.

Partia trzecia zaczęła się, podobnie jak pierwsza, od okresu wyrównanej gry. Faworytki od stanu 5:5 zaczęły jednak zyskiwać przewagę i w brutalny sposób pokazały przeciwniczkom miejsce w szeregu. Zwyciężyły 14:25, a w całym meczu 3:0.

W meczu o złoto zmierzą się Serbia i Włochy. Mecz rozpocznie się o 12:30 polskiego czasu. Komentatorami ze studia w Warszawie bedą Marek Magiera i Ireneusz Mazur.