W piątek na lotniskach w Holandii szykuje się strajk włoski.         Straż Królewska Holandii (De Koninklijke Marechaussee ) , która jest strażnikiem lotnisk w Holandii przechodzi w piątek do strajku włoskiego, ponieważ na lotnisku dokonuje sie odpraw , więc mogą znacznie się opóźnić.

         Będzie to strajk zbiorowy całego personelu lotniska sterowany przez związki zawodowe w Holandii. Czara goryczy się przelała jak mówią pracownicy powietrznego portu. Chcą większych wynagrodzeń. Niezadowolenie personelu jest bardzo duże. Stałe cięcia , które towarzyszom wynagrodzeniom od wielu lat a podwyżek nie widać.

Lotnisko Eindhoven.
         Chcą również dostosowania i dopasowywania osób do pracy przy różnych zagrożeniach na lotnisku. Braki kadrowe jakie występują na lotnisku są ogromne , wszystko przez cięcie kosztów od lat. Chcą też większego zasiłku emerytalnego. Wielu z nich pracuje na umowach tymczasowych i chcą stałych kontraktów.

         Również w Rotterdamie na lotnisku pracownicy zapowiadają taka samą akcję , więc jeśli ktoś wybiera się na wakacje musi liczyć się z poważnymi utrudnieniami przeprawy paszportowej oraz odprawa bagażu.

Przewidywany straj na lotnisku Eindhoven .
Źródło :
|   Media + www.poloniawholandii.com + inf. własna
Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się