Stowarzyszenie szpitali NVZ chce prostszego rozwiązania własnego ryzyka pacjentów.         W tej sprawie w dzisiejszej ankiecie opinii publicznej w holenderskiej gazecie pojawia się pomysł Yvonne van Rooya , który ma bardzo ułatwić zrozumienie systemu ubezpieczeniowego i płatności za zabiegi szpitalne. Szpitale chcą aby własne ryzyko było prostsze i łatwiejsze. W związku z tym wymagają stałej prywatnej kwoty 150 euro dla większości prostych zabiegów.

         Szpitale chcą opracować listę prostych zabiegów , które kosztowały by dla pacjentów do 150 euro nawet jeśli w rzeczywistości są droższe , w przypadku umów stałych nie zostaną naliczone wyższe kwoty.

         Van Rooy posila się przykładem ,że jeśli np. pacjent będzie przez jakiś zabieg przywiązany do szpitala na dłużej i zabiegi przekroczą koszt 150 euro w rzeczywistości czyli np. 258 euro , pacjent nie zapłaciliby więcej niż 150 euro. Czyli z jego rachunku nie ściągnie ubezpieczalnia więcej niż wymagana kwotę.

         Zdaniem rzecznika szpitali (NVZ) ubezpieczyciele sa pozytywnie nastawione do tego pomysłu . Jest to na razi nie możliwe by wprowadzić w życie ponieważ musi być rozwiązanie prawne tego problemu. Czyli projekt musi być zatwierdzony przez holenderski parlament , dwie izby.

         Przypomnijmy ,że teraz Eigen risico wynosi 385 euro na rok. Plan szpitali , który proponują obniżył by koszty własnego wkładu w formę ubezpieczenia i ułatwiłby zrozumienie systemu ubezpieczeniowego w Holandii. Czy wejdzie w życie ? Musimy być cierpliwi i czekać czy coś z tego wyniknie.

Szpitale chcą prostszego rozwiązania własnego ryzyka pacjentów.

Źródło :
|   Media + www.poloniawholandii.com + inf. własna