Wereld Haven Dagen w Rotterdamie rozpoczęte , potrwają do niedzieli.         Impreza potrwa przez cały weekend czyli do niedzieli wieczorem . W sobotę wieczorem przewidziany jest pokaz sztucznych ogni jak co roku . Organizatorzy jak co roku prześcigają się w atrakcjach . Tegoroczne Dni Morza i Portów upłynął pod hasłem łodzi motorowych i łódek budowanych z recyclingu.

         W piątek i sobotę odbywać się będą np. wyścigi i pokazy łodzi solarnych. Każdy pomysł łódki napędzanych energią solarną jest dopuszczony do startu. Musi wcześniej przejść weryfikację organizatorów , którzy ocenią czy spełnia warunki startu w rywalizacji.

         W sobotę 2, września 2017 roku natomiast organizatorzy zaprezentują pokaż łodzi smoczych . To są długie łodzie z 20 wiosłami obsługiwane przez wioślarzy z bębnem z przodu wybijającym rytm pracy galerników i jednym sternikiem z tyłu . Wyścigi "smoczych łodzi " uznawane są przez UNESCO jako działalność kulturalna. Rywalizację można oglądać w Rijnhaven.

         W niedzielę powtarzającym sie wydarzeniem będzie Rotterdam Harbor Sprints czyli konkurs wioślarzy organizowany przez Association Growers Association A.R.S.R. To będzie wyścig na dystansie 400 metrów (sprint) zgodnie z zasadą Knock-out czyli tam i z powrotem . Wyścig będzie odbywał się wzdłuż portu Rotterdam .

         Będą tez atrakcje da dzieci . Będą one mogły nauczyć sie np. żeglowania , kajakarstwa , sportów wodnych czy gotowania potraw marynarzy. Będą miały również wejścia na pokład żaglówki czy innych statków lub łodzi zacumowanych w porcie czy wybrzeżu .

Wereld haven dagen.         Program Wereldhavendagen możecie znaleźć pod tym linkiem tutaj

         Oprócz tych atrakcji można będzie podziwiać przeróżne statki zacumowane przy nabrzeżu portu jak również jest jak co roku możliwość wejścia na pokład . Impreza jest bezpłatna i każdy zwiedzający znajdzie coś dla siebie . Poza tym przy moście Erazmusbrug zawsze odbywają się pokazy jednostek ratowniczych , przepływają olbrzymie statki pod otwartym mostem . Warto więc znaleźć chwilę czasu i odwiedzić bardzo dobrze przygotowaną imprezę przez organizatorów . Zapraszamy serdecznie w imieniu portalu " Polonia w Holandii" i życzymy udanej zabawy .

Napad na oddział Kruidvat w Eindhoven.
Źródło :
|   Media + www.poloniawholandii.com + inf. własna