Po 40 latach Kijkshop zbankrutował !!!


Po 40 latach bytu Kijkshop zamyka swoje 70 sklepów. W rezultacie 400 pracowników ląduje na bruku bez pracy. Szwedzki właściciel we wtorek w sądzie ogłosi bankructwo . Tylko od sędziego będzie zależało czy sklepy będą otwarte. Sąd może tez zdecydować ,że sklepy będą tymczasowo otwarte gdy będzie to tymczasowo z interesie sprzedaży nieruchomości.


Kijshop ogłosił zamknięcie 20 sklepów w zeszłym roku. Ze względu na drastyczna politykę cięć budżetowych pozostawił resztę sklepów i sądził ,że przetrwa zły czas. Niestety stało się inaczej i zbankrutował.


Inwestor Bjorn Serving , który nazywa siebie The One from Sweden powiedział wcześniej ,że stara formuła sklepów z lat 70tych i 80tych nie ma prawa istnieć. Dlatego zmienił koncepcje na sklepy internetowe ale ten pomysł jest jeszcze za słabo rozreklamowany i dofinansowany , więc nie przynosi takich dochodów żeby utrzymać upadające sklepy.


Właściciel ze Szwecji ma koncepcję sklepu internetowego w którym konsumenci mogą sobie udzielać nawzajem porad za pośrednictwem video w zamian za prowizje. Aplikację pobrano już 100 000 razy w ciągu sześciu tygodni. Jest możliwe ,że sklepy będą otwierane w przyszłości ale już nie na taką skalę i z takim rozmachem.


Kijksop zrobił furorę w latach 70tych XX wieku kiedy to futurystyczna wizja sklepu kusiła klientów umieszczonych w gablotach nowych zegarków i innych rzeczy wyposażenia codziennego .Pierwszy sklep został otwarty w Den Bosch w 1973 roku. Punktem kulminacyjnym rozwoju sklepów był rok 1980 . To był nowy sklep z wieloma nowymi technologiami za witrynami i urządzeniami , które nie można było dotknąć a tylko popatrzeć.


Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się