Do Holandii nadciągają siarczyste mrozy.


Do Holandii nadciągają jak mówią Holendrzy arktyczne mrozy . W następnym tygodniu będzie się ochładzało coraz bardziej i temperatura w nocy ma spaść do nawet minus 12 C zapowiada Britta van Gendt, główny meteorolog kraju. W Gelderland w ciągu dnia temperatura będzie utrzymywać się w okolicach -5 do -2C się zamarzania.


Sprawcą tego jest obszar wysokiego ciśnienia będzie wyż ze Skandynawii. Mroźne temperatury na Syberii i w Finlandii mogły przenieść się do n kraju tulipanów przez Polskę i Niemcy z prądem wschodnim do północno-wschodniego po weekendzie. Spowoduje to silne przymrozki w nocy.W ciągu dnia będzie słonecznie i sucho , bez deszczy za to mroźnie i wietrznie.


W najbliższych dniach temperatury pozostaną powyżej zera. Pogoda po weekendzie zacznie pikować w dół , przede wszystkim słupek rtęci obniży się znacznie. Od soboty będzie coraz chłodniej.


Dla nas Polaków taka temperatura to normalka w ciągu zimy. -15C to w Polsce normalna temperatura , poza tym jak brzmiał cytat z filmu „ Panie jak jest zima to musi być zimno!”. Za chwile w następnym tygodniu w Holandii będzie totalna katastrofa , szkoły pozamykają , korki na drogach , wypadków mnóstwo, jednym słowem kraj będzie sparaliżowany totalnie.Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się