Epidemia grypy w Holandii , szpitale mają ogromne problemy.


Inne szpitale w regionie są również pod presją z powodu trwającej fali grypy. Szpital Alberta Schweitzera w Dordrechcie kilkakrotnie w ostatnich tygodniach musiał ogłosić krótki przestój w nagłych wypadkach. Ponadto odłożono wiele ważnych operacji.


W piątek rano ogłoszono, że Franciscus Gasthuis w Rotterdamie i Franciscus Vlietland w Schiedam powinny odłożyć planowane operacje. Szpitale zajmują się nie tylko chorym personelem, ale także zatłoczonymi działami. Szczególnie osoby starsze trafiają do szpitala z ciężkimi zapaleniami płuc wywołanymi grypą.


Szpital Alberta Schweitzera musiał wielokrotnie odmawiać pacjentom opieki w nagłych wypadkach, ponieważ nie mógł przyjąć pacjentów z powodu braku personelu pielęgniarskiego. Rzecznik Frank van den Elsen: „” Często rozpoczynam dzień a zdarza mi się zasypiać w domu dopiero o czwartej rano„ Łóżka maja taka obsadę ,że pacjent opuszcza stanowisko a za chwile przyjmowany jest następny delikwent z ostrą grypą.”W szpitalu w Dordrechcie wiele pielęgniarek zachorowało na grypę . „Pogotowie i oddział intensywnej opieki prowadzony obecnie przy minimum kadrowym , oddziały ledwo się wyrabiają z obowiązkami przy takim obłożeniu i brakach kadrowych ", mówi Van den Elsen.


Ikazia w Rotterdamie-Zuid twierdzi również, że musi bardzo ostrożnie oceniać każdą część dnia i jakie należy podjąć środki . "Wszystko na tym polega", mówi Marly Oosterwijk z Ikazii. "Presja jest wysoka, na lekarzach i personelu medycznym , wielu starszych ludzi nie udaje się uratować tak mocno dopada ich grypa a później powikłania pogrypowe".


Problemy są widoczne również w szpitalu Van Weel-Bethesda w Dirkslandzie. "Nacisk na obłożenie łóżek jest ogromny" - mówi Paul van der Velden. „Przez dwa lub trzy miesiące nasze łóżka zajęte były w stu procentach. Powodem jest panująca epidemia grypy, ale także przez coraz większą niedobór łóżek w regionie. Jesteśmy zaniepokojeni. Ludzie przebywają również nawet na łóżkach z pierwszej pomocy. Nie mamy innych miejsc, ale możesz na tych łózkach przyjmować pacjentów, jeśli sytuacja tego wymaga.


Latający samochód firmy PAL-V w ciągłej sprzedaży na rynek europejski.

Komentarze 1

  • Trol
    58 tydzień i 5 dni , 17:22
    No mój mały juz tez kwili ,że go gardło boli , no to się zaczęło.
Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się