Dziś jest dzień naleśnika.


Dziś jest dzień, w którym można zjeść ulubiony naleśnik, ponieważ fani z całego kraju obchodzą Narodowy Dzień Naleśnika „Pankake” po raz dwunasty.


Tradycja celebrowania naleśnika było niegdyś inicjatywą znanego producenta patelni i znanego producenta mąki. Każdego roku biorą udział setki szkół, a uczniowie pieką naleśniki dla babci i dziadków.


Ale w rzeczywistości tradycja jest znacznie starsza. Ludwik Napoleon, młodszy brat cesarza francuskiego Napoleona, lubił słodki smakołyk pod postacią naleśnika. Aby uczcić koronację Ludwika Napoleona jako króla Holandii, ustanowiono narodowy dzień naleśnika. Ten dzień jest nadal obchodzony 5 czerwca w Holandii. Są dwa dni w roku, w których można zjeść dodatkowe naleśniki.Idealny naleśnik , jak go zrobic ?


Pytanie brzmi, jak usmażyć dobre naleśniki? Zaczyna się według Claudii Willekes, który wraz z Geertje Tensen stworzyła książkę „Pannenkoekendag” czyli dzień naleśnika , z luźnym ubiciem jaj i mleka. "Następnie dodajecie stopniowo resztę . To zapewnia, że ​​w cieście nie ma grudek. "Willekes radzi ubijającemu odpocząć przez chwilę, zanim zaczniesz smarzyć.


Aby zapobiec awariom pierwszego naleśnika, według Willekesa, musisz pozwolić, by patelnia była wystarczająco ciepła, zanim ciasto trafi do niej naleśnikowe ciasto. Obróć patelnię gdy ciasto trafi na patelnię. Często zdarza się, że zewnętrzne oparzenia i wnętrze naleśnika jeszcze się nie skończyły. Mądrzej jest jednak używać oleju zamiast masła, ponieważ olej jest lepszy do pieczenia w wyższych temperaturach.


Claudia Willekes jest ambasadorką zdrowych naleśników, które - obiecuje - nie wymagają dodatkowej pracy. Według niej naleśnik jest zdrowszy, jeśli zastąpisz mąkę pszenną, mąką kokosową, mąką pszenną lub mąką migdałową. Zamiast mąki można również użyć mąki owsianej. Jest to łatwe do wykonania samodzielnie. Wszystko, czego potrzeba, to robot kuchenny do drobnego mielenia płatków owsianych. Dodaj to zamiast mąki, a twój naleśnik jest o wiele zdrowszy.


Akcja ratownicza 22-latka Holendra uratowanego przez polskich robotników pobliskiej budowy.Poczytaj również :Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się