Botoks jest bardzo popularny w Holandii ale czy lekarze wykonujący zabiegi mają odpowiednie kwalifikacje?


Dla osób, które chcą poddać się leczeniu botoksem, często nie jest jasne, czy lekarz ma wystarczające kwalifikacje aby wykonać dany zabieg. Jest to określone w badaniu przeprowadzonym przez Erasmus MC w Rotterdamie, które w poniedziałek publikują czasopisma Journal of European Academy of Dermatology and Venereology.


Coraz więcej osób poddaje się leczeniu botoksem lub jest leczonych tak zwanymi wypełniaczami. W 2016 r. Wykonano 390 tys. Operacji, aby wyeliminować kurze łapki, opuchliznę lub zmarszczki lub sprawić, by usta wyglądały pełniej.


Kobiety

Zwłaszcza kobiety odwiedzają lekarzy kosmetycznych. Według badań jedna na 53 holenderskie kobiety w wieku od 18 do 70 lat była leczona botoksem. To około 250 000 zastrzyków.


Holenderscy badacze twierdzą, że są pierwszymi na świecie, którzy mapują liczbę zabiegów botoksu i wypełniaczy. Pracują nad tym, ponieważ nie ma obiektywnych informacji czyli brak prawa , na temat tego rodzaju zabiegów kosmetycznych.


Ryzyko

Okazuje się, że zabiegi nie zawsze idą dobrze. Wynika to głównie z tego, że tytułowy lekarz kosmetyczny nie jest chroniony.


Ze względu na rosnącą liczbę zabiegów naukowcy prowokują ludzi do wskazania zagrożeń jakie występują podczas i po zabiegu.
Wydarzył się w niedzielę, 18 marca, na ulicach miasta Tempe w stanie Arizona. Testowe auto Ubera jechało w trybie autonomicznym, za kierownicą siedział człowiek, mogący w każdej chwili przejąć kontrolę nad samochodem. W ciemności na jezdnię weszła kobieta z rowerem, dostała się pod koła auta. Zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.


Film z autonomicznego auta Ubera , śmierć na pasach, zginęła kobieta.


Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się