Skorumpowany policjant musi zwrócić 85.000 euro nakazał sąd.

S

Sąd w Arnhem nakazał 22-letniemu skorumpowanemu byłemu agentowi policji z Tiel zwrócić państwu ponad 84 000 euro. Według prokuratury zarobił te pieniądze, udostępniając informacje dla przestępców podczas pracy w Amsterdamie.


Mieszkaniec Tiel pracował dla policji od stycznia 2017 r. W ciągu roku zaczął wyszukiwać w systemie policyjnym informacje o osobach, przestępcach. Przekazał te tajne informacje za opłatą bandytom. Według sądu robił to znacznie częściej. Trwające dochodzenie policyjne nie udało się z powodu wycieku informacji z bazy danych policji i przekazaniu bandytom.


W pożarze zginął 22-letni mężczyzna. W sprawie aresztowano już 16-letniego brata ofiary, który jest podejrzany o celowe podpalenie. Śledztwo jednak w dalszym ciągu trwa.


Kara pozbawienia wolności na 45 miesięcy !

W marcu policjant został skazany na 45 miesięcy pozbawienia wolności za naruszenie tajemnicy służbowej, naruszenie zasad funkcjonariusza państwowego i korupcję. Ponadto mężczyzna nie może zajmować stanowiska w państwowych urzędach przez osiem lat.


Mieszkaniec Tiel odbył swego rodzaju „godzinę konsultacji”, w której siedział w samochodzie z kilkoma osobami, szukając informacji na telefon i dzieląc się nimi, za 250 euro za informację. Informator wskazał w tym czasie, że robił to, ponieważ grożono mu. Sąd nie dał wiary temu mężczyźnie.


Poczytaj również : W Oss straszy piroman , podpala samochody.


Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się