Policja testuje nowe pojazdy elektryczne .

J

 eśli od dzisiaj widzisz pojazd policyjny, ale go nie słyszysz, nie zdziw się. Policja w Nijmegen przeprowadza test na dwóch w pełni elektrycznych samochodach marki Hyundai i Kia.


Nijmegen to pierwsze miasto, w którym odbywa się test pojazdów elektrycznych. Pojazdy zostaną w jednostce we wschodniej Holandii przez cztery miesiące do czasu zakończenia testów.


Oprócz Nijmegen pojazdy są testowane również w Zutphen i Oldenzaal. Po tych czterech miesiącach pojazdy przekazane zostaną do innych jednostek w Holandii.


Pojazdy elektryczne nie są wyposażone inaczej niż obecne samochody policyjne. ,, Samochody są w pełni wyposażone jako pełnoprawne samochody nadzoru. Drzwi są również w pełni opancerzone – stwierdził rzecznik policji.


Oprócz samochodów elektrycznych przeprowadzane są testy na elektrycznych pojazdach dwukołowych, takich jak ‘speedpedelecs’ i motocyklach elektrycznych. Celem pilota jest sprawdzenie, co dla policji mogą oznaczać pojazdy bez emisyjne, także jeśli chodzi o praktyczne rozmieszczenie, opcje załadunku i prędkość w transporcie.


Zobacz równiez : Kominikat policji na twitterze.


Samochody z silnikiem diesla

Policja testuje pojazdy oprócz zwykłych samochodów z silnikiem Diesla. ,, Środki transportu spełniają te same wymagania, co obecne środki transportu, jeśli chodzi o prędkość i przyspieszenie. Ponieważ są to dodatkowe środki transportu, zawsze jest dostępny równoważny (zwykły) środek transportu ”- powiedział rzecznik policji.


Bez emisyjne samochody policyjne, Kia Niro i Hyundai Kona, spełniają te same wymagania co obecne samochody policyjne, jeśli chodzi o prędkość i przyspieszenie.


Oba samochody elektryczne mają średni promień działania około 450 kilometrów.„To wystarczy dla regularnej służby policyjnej” - powiedział rzecznik. „Podobnie jak w przypadku obecnych pojazdów, musisz tankować na czas, aby pojazd był zawsze dostępny do działań”.


Zobacz również film : Poteżny kontenerowiec wielkości czterech boisk do piłki noznej wpłyną do portu Rotterdam.


Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się