Superszybkie policyjne Audi będą musiały jeszcze rok stać bezużyteczne.

W

ydaje się, że akademia policyjna nie jest w stanie sprostać wymaganiom szkoleniowym, dlatego siły regionalne muszą czekać na przeszkolenie wykwalifikowanych kierowców. Kierowcy autostrad muszą przejść specjalne szkolenie, ponieważ nowe urządzenia do krakowania o mocy 272 KM pod maską wymagają od kierowców szczególnych umiejętności jezdnych.


Z wewnętrznych dokumentów, które są w posiadaniu De Telegraaf, wydaje się, że może minąć kolejny rok, zanim będzie można wykorzystać wszystkie dotychczas dostarczone Audi. Policja niedawno odstawiła Volvo na bok, ponieważ nie mogli nadążyć za squterami i rabusiami, którzy ścigali się superszybkimi samochodami.


Brak wystarczająco zdolnych kierowców do nowych szybkich samochodów policyjnych jest powszechny. „To oczywiście absurdalne, ponieważ od dwóch lat wiadomo, że kupiliśmy szybkie samochody” - odpowiada Gerrit van de Kamp, przewodniczący związku policyjnego AKP. „kierownictwo powinno było to przewidzieć”.


Van de Kamp nie jest naprawdę zaskoczony, mówi: „Widzisz ten problem we wszystkich obszarach sektora. Policja musi poradzić sobie z brakiem ludzi i zasobów. To się nie zmieni, dopóki politycy odmawiają uwolnienia zasobów, aby to zmienić. Jeśli tak się nie stanie, problemy będą narastać. ”


Dwa lata temu uruchomiono tak zwane jednostki szybkiego reagowania, ale teraz jest jasne, że nie można dostarczyć żadnych zdolnych kierowców. Akademia policyjna nie jest w stanie obsłużyć zapotrzebowania na szkolenia, a dziesiątki pojazdów nie mogą być używane przez ponad pół roku.


Zobacz równiez : Strzelanina w Centrum Alexandrium.


Wynika to z poufnych dokumentów przechwyconych przez De Telegraaf. Sytuacja doprowadziła do umieszczenia około 200 osób na liście oczekujących na specjalne szkolenie kierowców. „Zanim zostanie wyedukowani ludzie minie z pewnością rok , ale wtedy szkolenie należy rozpocząć natychmiast. I na pewno tak się nie stanie- mówi wyszkolony trener.


„Następnie szkolenie należy rozpocząć natychmiast. I na pewno tak się nie dzieje” Policja krajowa potwierdza problemy z wyprowadzeniem wszystkich samochodów na drogi.


„Rzeczywiście opóźniliśmy się w szkoleniu i przekwalifikowaniu kierowców” - powiedział rzecznik. „W rezultacie nie wszystkie regiony mogą korzystać z szybkich samochodów Audi. Prawdą jest teraz, że dostarczono siedemdziesiąt, z których nie wyobrażam sobie, że więcej niż połowa nie ucieka. Ale nie mogę nic powiedzieć o dokładnych liczbach. ”


Zobacz również film : Strzelanina w Zwolle, jedna osoba ranna , ostrzelane samochód i budynek. Rotterdam.


Zdolność akademii policyjnej jest teraz w pełni poświęcona zapewnieniu podstawowych szkoleń kierowców dla studentów, kursów doskonalących i wysoce specjalistycznych szkoleń dla jednostek aresztujących. Wewnętrzny list mówi, że akademia policyjna nie zamierza myśleć razem z rozwiązaniami, w których cywilni trenerzy usuwają część presji szkoleniowej.


W 2017 r. Policja ogłosiła, że ​​będą ponownie odpowiedzialni na drodze, ponieważ dzięki Audi A6 Avant będą w stanie poradzić sobie z przestępcami, którzy do tej pory regularnie skakali do tańca, ponieważ mogli po prostu jechać znacznie szybciej niż Volvo, w którym policja jechała.


Regularnie zdarzało się, że ku przerażeniu agentów, uciekających złodziei i rabusiów zaczął się taniec. Dlatego zdecydowano się na nowe Audi A6 3.0 TDI Avant Quattro S-Tronic. Z maksymalną prędkością 250 km / hi 272 KM pod maską był znacznie szybszy niż Volvo V70 o mocy 230 KM.


W ciągu siedmiu lat miało zostać zakupionych łącznie 140 samochodów, z których dziewięćdziesiąt musiałoby stale ścigać przestępców i przestępców drogowych na autostradach. Część samochodów została na razie odstawiona.


Zobacz również : Skoda Fabia na polskich numerach wjechała do Lasu.


Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się