Holenderskie Związki Zawodowe FNV chcą podwyżki płac pracowników 'Big Bazar' w tym Blokker i Intertoys.

W

sobotę , holenderskie związki zawodowe FNV w newslaterze poinformowały ,że pracują nad zbiorowym układem podwyżki płac dla sprzedawców wszystkich sklepów nazywanych tutaj w Holandii ‘Big Bazar” .


Coraz więcej sprzedawców wypowiada się źle na temat swojej dyrekcji , która obcięła wszystkie podwyżki i dopłaty a również nie płaci za nadgodziny .


Związki piszą ,że po lecie (czyli po wakacjach) zabiorą się czyli „ruszą z kopyta” w opracowaniu wspólnego układu zbiorowego dla wszystkich sprzedawców sklepów „Big Bazar”.


Mowa jest również o pracownikach Blokker i Intertoys . Od kilku lat w sklepach grupy Mirage nie było podwyżek pisze związek FNV . O to pismo jakie otrzymaliśmy od Związków Zawodowych Holandii ( FNV ) .


Drodzy członkowie FNV,

Jesteśmy zajęci ulotkami w sklepach Big Bazar! Coraz więcej współpracowników wypowiada się na temat dopłat, które właśnie zniknęły. Jesteśmy bardzo dumni z ogromnego zysku członka FNV w Big Bazar. Chcemy wspólnie opracować plan, aby pracownicy mogli odzyskać wielki uśmiech. Jesteśmy silniejsi, jeśli również uczestniczysz, więc zarejestruj się u nas, aby uzyskać więcej informacji. Chcielibyśmy również usłyszeć od ciebie, jeśli pracujesz w Blokker lub Intertoys.

Kierownictwo chce ponownie porozmawiać o nowych warunkach pracy Od kilku lat w sklepach grupy Mirage nie było podwyżek. To jest bardzo staromodne. Płace są warte mniej każdego roku. Pod koniec czerwca FNV rozmawiała na ten temat z Grupą Mirage. Kierownictwo poinformowało FNV, że chce przedyskutować nowy układ zbiorowy pracy po lecie. To są dobre wieści. Możemy poradzić sobie z tymi rozmowami tylko wtedy, gdy wiele od Ciebie usłyszymy! Można zacząć od wypełnienia ankiety dotyczącej, między innymi, wynagrodzeń i godzin pracy. Podziel się tym z kolegami, nawet jeśli nie są (jeszcze) członkiem panelu członkowskiego FNV.

Zrzuć wynagrodzenie w Big Bazar - poinformuj swoich kolegów. Big Bazar niedawno odrzucił niektóre zasiłki bez konsultacji, co spowodowało, że koledzy stracili część swoich zarobków. Zasiłek zastępczy został anulowany, dodatek na niedzielę i święto państwowe został zmniejszony o połowę, dodatek żywnościowy został skorygowany, a godziny wyrównawcze zostały zniesione. Stworzyliśmy ulotki, dzięki którym możesz poinformować swoich współpracowników.


Wynika z niego ,że po wakacjach FNV zaczyna kampanię opracowania nowego planu warunków pracy w sieci sklepów „Big Bazar” , czyli wszystkich sprzedawców .


Będziemy bacznie obserwować poczynania FNV w tym temacie i kibicować wypracowania odpowiedniego układu zbiorowego , który jak pisze FNV przywróci uśmiech wszystkich sprzedawców grupy.


Zobacz również : mapę rozprzestrzeniania sie wirusa w Polsce.


Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się