Media donoszą o nowym pomyśle premiera Holandii Marka Rutte .

M

edia w Holandii informują o propozycji premiera tego kraju w sprawie rozwiązania kwestii praworządności w Polsce i na Węgrzech. Mark Rutte chce stworzenia nowej Unii Europejskiej bez udziału Warszawy i Budapesztu.


O sprawie wspominali również dziennikarze na Twitterze. Według holenderskiej dziennikarki, premier Rutte podczas sesji parlamentu w Hadze wspomniał, że utworzenie nowej Unii Europejskiej bez Polski i Węgier, byłoby "ostateczną opcją", jeśli kwestia praworządności w obu krajach "wymknie się spod kontroli".


"Dziś w parlamencie premier Mark Rutte wspomniał o 'utworzeniu Unii Europejskiej od nowa' jako ostatecznej opcji, gdyby sytuacja rządów prawa w Polsce i na Węgrzech wymknęła się spod kontroli" – napisała Caroline de Gruyter.


Tweet o podobnej treści pojawił się na profilu Andrew Wodzińskiego, który udostępnił post holenderskiego dziennikarza. "Premier Holandii Mark Rutte zaczyna mówić o utworzeniu od nowa Unii Europejskiej, bez Węgier i Polski, jako opcji ostatecznej jeśli sytuacja prawna w tych dwóch krajach nie ulegnie poprawie. Innymi słowy EU nas nie wyrzuci. Kraje starej UE wyjdą z Unii i utworzą nową UE. Bez nas" – napisał Wodziński.




Zobacz również : mapę rozprzestrzeniania sie wirusa w Holandii.




Poczytaj również :

11-letnia dziewczynka zadźgana w Nieuwegein.


W Holandii odkryto nowy rodzaj wirusa HIV.




Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się