Update koronowirusowy : Kolejny rekord padł w sobotę 8 141 pozytywnych przypadków.

P

o raz pierwszy w Holandii zarejestrowano ponad 8 000 nowych infekcji koronawirusa w ciągu jednego dnia. W minionym dniu do służby zdrowia RIVM zgłoszono 8 141 pozytywnych przypadków.


W piątek było 7 989 nowych przypadków, czyli jak dotąd najwięcej. Początkowo zgłoszono 7997 pozytywnych testów, ale w sobotę liczba ta została skorygowana w dół o osiem.


Amsterdam pozostaje siedliskiem

Największą siedzibą zakażeń w kraju jest nadal Amsterdam. Tam wirus koronowy został zdiagnozowany u 683 osób od piątku. Po stolicy znajdują się inne duże miasta w Randstad: Rotterdam (411), Haga (298) i Utrecht (232).


W ciągu ostatnich siedmiu dni ponad 50 000 osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa. Daje to wynik do prawie 212 000 osób w Holandii od początku wybuchu epidemii. Oznacza to, że w ciągu dwóch miesięcy liczba przypadków potroiła się: 1 września licznik nadal wykazywał pozytywny wynik 71 000 osób.


Liczba zarejestrowanych zgonów w Holandii wzrosła w ciągu ostatniego dnia o 28. Nie oznacza to, że wszystkie te osoby zmarły w ciągu ostatnich 24 godzin, ponieważ zgony są czasami przekazywane do RIVM z opóźnieniem. W piątek zgłoszono siedemnaście zgonów.


Nieznaczny wzrost liczby pacjentów

Obecnie do holenderskich szpitali przyjmuje się 1568 pacjentów z koronawirusem. To piętnaście więcej niż w piątek. 352 pacjentów z wirusem znajduje się na oddziale intensywnej terapii, co oznacza wzrost o siedem w porównaniu z poprzednim dniem.


Krajowe Centrum Koordynacji Dystrybucji Pacjentów informuje również, że w ciągu ostatniego dnia 24 pacjentów zakażonych zostało przeniesionych do szpitali w innych regionach. Ma to na celu odciążenie niektórych placówek. Wielu pacjentów z koronawirusem przebywa w szpitalach, zwłaszcza w miastach Randstad.


„Obecnie mamy wystarczające możliwości przyjmowania pacjentów w Holandii, żaden z pacjentów nie został jeszcze przeniesiony do Niemiec”, odpowiada Ernst Kuipers, przewodniczący National Acute Care Network, który posiada nowe dane.


Mapa obszaru w którym obowiązuje noszenie maseczek.
Poczytaj również :Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się