Sześciu uczestników z testowych wakacji na Gran Canarii skończyło wyjazd z pozytywnym wynikiem Covid-19

S

ześć osób, które wzięły udział w eksperymentalnych wakacjach Fieldlab na Gran Canarii nie wróci do domu z innymi uczestnikami. Uzyskały one pozytywny wynik testu na koronawirusa.


Jeśli drugi test również wyjdzie pozytywnie, pozostaną na kwarantannie przez dziesięć dni na hiszpańskiej wyspie. Pozostałych 183 uczestników wróciło do Holandii w sobotę. Według organizatora podróży TUI, wszyscy oni mają się dobrze.


TUI powiedział, że pomimo sześciu osób z pozytywnym testem, podróż można uznać za zakończoną sukcesem. Wycieczka została zorganizowana przez Fieldlab wraz z organizatorami podróży Corendon i TUI, aby zobaczyć, jak dobrze podróżni stosują się do środków bezpieczeństwa związanych z koronawirusem podczas wakacji. Rzecznik TUI potwierdził, że środki były ściśle przestrzegane.


Na początku tego roku 188 Holendrów pojechało na pierwsze wakacje Fieldlab na grecką wyspę Rodos. Po zakończeniu podróży ośmiu uczestników uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa.


Podczas wakacji na Gran Canarii uczestnicy mieli większą swobodę, mogli np. opuszczać obiekt hotelowy.Zobacz również : mapę rozprzestrzeniania sie wirusa w Holandii.
Poczytaj również :Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się