Nowe ograniczenia w związku z rosnącą liczbą zakażeń.

P

remier Holandii Mark Rutte potwierdził na konferencji prasowej, że rząd zaostrzy ograniczenia związane z koronawirusem, które obejmą branżę gastronomiczną oraz wydarzenia na żywo.


Zmiany są wprowadzane zaledwie dwa tygodnie po tym, jak prawie wszystkie obostrzenia związane z koronawirusem zostały odwołane, co doprowadziło do prawie natychmiastowego wzrostu zakażeń koronawirusem, szczególnie wariantem Delta.


Rutte zaprzeczył jakoby rząd zbyt szybko złagodził ograniczenia. W tamtym momencie była to logiczna decyzja, jednak wzrost postępuje szybciej niż spodziewane przez rząd. W związku z tym wymagane jest ponowne wprowadzenie odpowiednich środków.


Wszystkie bary, kawiarnie, kluby i restauracje będą musiały być zamknięte od północy do 6 rano. Gastronomia będzie mogła witać gości tylko wtedy, gdy będą mieli przypisane miejsca, a klienci będą trzymani w odległości 1,5 metra. Nie ma już możliwości otwierania drzwi w pełni dla klientów z testami.


Lokale nie będą mogły prowadzić żadnego rodzaju występów na żywo. Dodatkowo przypisane miejsca siedzące będą wymagane również na wszystkich imprezach i zawodach sportowych z uczestnikami oddalonymi od siebie o 1,5 metra.


Wszelkiego rodzaju imprezy będą mogły się odbywać dla 2/3 pojemności, a uczestnicy nie będą musieli znajdować się w odległości 1,5 metra od siebie, jeśli organizatorzy potwierdzą u nich negatywny wynik testu na koronawirusa, zaświadczenie o wyzdrowieniu z Covid-19 lub pełne świadectwo szczepień.


Przypisane miejsca pozostają jednak wymogiem, co znacząco utrudni organizację najpopularniejszych festiwali muzycznych w kraju.


Negatywny wynik testu na koronawirusa musi być sprzed maksymalnie 24 godzin przed wejściem na wydarzenie, a nie tak jak wcześniej 40 godzin.


Rutte poprosił również mieszkańców kraju, aby nie gromadzili się w duże grupy i działali z osobistą odpowiedzialnością, mając na uwadze, że pandemia nadal trwa.
Poczytaj również :Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się