70% Holendrów uważa ,że sprzedaż papierosów powinna być całkowicie zakazana.

P

apierosy nie powinny już być dostępne w supermarketach, stacjach benzynowych, aptekach, ale powinny być sprzedawane wyłącznie w "specjalistycznych sklepach". Tak twierdzi prawie 70 proc. Holendrów, według badań opinii Maurice'a de Honda.


Fakt, że papierosy zawierają znacznie wyższe dawki substancji szkodliwych niż producenci wskazują na pakiety, powinien mieć konsekwencje dla polityki rządu. Taka jest opinia dwóch na trzech Holendrów (66 procent), według badania przeprowadzonego przez De Honda. 69% respondentów uważa, że ​​sprzedaż papierosów poza wyspecjalizowanymi sklepami powinna być zabroniona.


Sieci sklepów Kruidvat i Trekpleister ogłosiły już w styczniu, aby całkowicie zaprzestać sprzedaży papierosów. We wszystkich 1373 sklepach w Holandii i Belgii sprzedaż wyrobów tytoniowych jest stopniowo wycofywana.


RIVM podało w zeszłym tygodniu, że ilość substancji smolistych, nikotyny i tlenku węgla w papierosie jest co najmniej dwa razy wyższa od wartości podanej przez producentów. Różnica w wynikach wynika z miniaturowych dziur w papierosach, które już zostały omówione. Przez te otwory wdychasz mniej szkodliwych substancji, zgodnie z konwencjonalnym sprzętem testowym. Ale ponieważ ten sprzęt nie bierze pod uwagę faktu, że częściowo zamykasz otwory palcami i ustami, faktycznie wdychasz znacznie więcej. W najgorszym przypadku, według instytutu zdrowia publicznego, dym zawiera 26 razy więcej substancji smolistych niż na opakowaniu.


Palacze kontra niepalący

Z ankiety De Hond wynika wyraźna różnica: trzy czwarte osób niepalących uważa, że ​​rząd powinien podjąć działania, a palacze potrzebują tylko jednej trzeciej. Podwojenie stawki akcyzy na paczki papierosów jest dobrą miarą, według ponad połowy (56 proc.). Spośród palaczy 13 procent uważa, że ​​sprzedaż papierosów powinna zostać całkowicie zakazana.


Przemysł tytoniowy natychmiast skrytykował badania RIVM, ponieważ instytut użyłby niewłaściwej kanadyjskiej metody testowej. Jednak według Komisji Europejskiej nie ma obecnie "złotego standardu" pozwalającego zmierzyć, ile szkodliwych substancji otrzymuje palacz.O to przykład jak holenderska policja nie bawi się jesli grozi jej jakiekolwiek niebezpieczeństwo .

Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się