Udana pogoń włoskiej i holenderskiej policji za 'trefnym' ładunkiem do Holandii.

W

łoska policja przez trzy dni ścigała ciężarówkę z narkotykami na pokładzie. Holenderska policja została poinformowana przez Włochów i ostatecznie zatrzymała dwóch mężczyzn w szopie w Roosendaal.
Ciężarówka była załadowana po brzegi heroiną. Zespół kontrolny w Genui otrzymała wskazówkę ,że prawdopodobnie 270 kilogramów heroiny ukrytej jest w budynku firmy gdzie zaparkowana jest również ciężarówka. Statek , który przywiózł „trefny” towar ,zacumował w porcie w Genui.


Zespół zbadał ładunek i rzeczywiście znalazł tam heroinę. Było tam zaledwie kilka kilogramów , które podczas przeładunku pozostały na łajbie. Aby znaleźć osoby odpowiedzialne za transport, Włosi musieli prześledzić ścieżkę podróży heroiny , która najpierw została załadowana na statek , który został załadowany na ciężarówkę.


Kierunek transportu

Według dokumentów przewozowych samochód jechał do Holandii z heroiną. Władze włoskie złożyły wniosek o europejski nakaz dochodzenia i podążyły za samochodem.


Władze holenderskie zostały poinformowane tuż przed granicą holenderską. Na granicy policja Zeeland-West Brabant przejęła tajny transport.Agenci śledzili ładunek do magazynu w parku biznesowym w Roosendaal. Gdy ciężarówka została wyładowana, zespół ten wkroczył do akcji i aresztował dwie osoby: kierowcę i 48-letniego mężczyznę z Roosendaal, którzy wynajęli szopę, pisze Omroep Brabant. Kierowca ciężarówki został zwolniony, ponieważ nic o sprawie nie wiedział.


Zobacz również : 43 kierowców ukaranych madatami za filmowanie wypadku podczas jazdy.

Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się