Elon Musk, właściciel Tesli ,otwiera pierwszą fabrykę poza USA .

J

ak na razie jest to wciąż pusta równina o powierzchni 800 000 metrów kwadratowych, ale pod koniec tego roku samochody Tesli powinny zjechać z taśmy produkcyjnej w gigantycznej fabryce. Pierwszy "gigafactory", jak nazywa go fabryka Tesli, jest zbudowany poza USA w chińskiej metropolii Szanghaj. Dzisiaj właśnie wkopano pierwszą łopatę i rozpoczęto budowę.
Gigafactory 3 jest specjalnie ukierunkowany na rynek chiński. Zdaniem własciciela Elona Muska, tutaj będą produkowane "niedrogie" wersje Tesla Model 3 i "Y". Droższe wersje tych modeli i Tesla Model S i X są nadal budowane w USA. Są tam już dwie fabryki "Gigafactory".


Budowa fabryki kosztować będzie firmę 2 miliardy dolarów. "Mam nadzieję, że pierwsze samochody zjadą z taśmy pod koniec tego roku", powiedział Musk, który pojechał do Chin na otwarcie. "W przyszłym roku skoncentrujemy się na masowej produkcji." Celem jest wyprodukowanie 500 000 samochodów rocznie.


Fabryka jest pierwszą w Chinach, która jest w całości własnością zagranicznej partii. Agencja prasowa Reuters postrzega to jako znak zmiany polityki przez Pekin w celu otwarcia chińskiego rynku motoryzacyjnego dla innych krajów.


W Tilburgu znajduje się również fabryka Tesli, w której samochody na rynek europejski są stopniowo wycofywane.


Zobacz również : Wywiad z właścicielem Tesli Elonem Muskiem.Znaczenie Chin

Fakt, że Tesla buduje swoją pierwszą fabrykę poza USA w Chinach, jest sygnałem, jak ważny jest dla niego rynek. Nic dziwnego, że jest to największy na świecie rynek motoryzacyjny. Według agencji badawczej "Jato" , w 2017 roku sprzedano 25 milionów samochodów, w porównaniu z 20 milionami w USA.


Musk znany jest z wyznaczania bardzo ambitnych celów i to wydaje się być tego przykładem. Portal informacyjny o handlu Teslarati pisze, że analityk na Wall Street nazwał cele "niewykonalne". Następnie Musk postanowił jeszcze bardziej rozwiać wszelkie wątpliwości terminem wykonania pierwszego modelu.
Zobacz również : Elon Musk otwiera potężna fabrykę Tesli w Chinach.


W tym samym czasie strona zauważa, że ​​bardzo przypomina to, że Musk otrzymuje dużo wsparcia ze strony chińskiego rządu. To może pomóc w procesie budowlanym. Firma otrzymała więc niskooprocentowaną pożyczkę od banku w Szanghaju bez żadnych problemów. Ponadto Tesla była jedyną organizacją, która próbowała kupić kawałek ziemi.


Rozpoczęcie budowy zbiega się z rozpoczęciem amerykańsko-chińskich konsultacji dotyczących wojny handlowej. W ten weekend amerykańscy dyplomaci wylądowali w Pekinie, aby porozmawiać o tym z chińskimi dygnitarzami


Zobacz również : Holenderskie pociagi powstaja w Polsce.Poczytaj również :Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się