Strzelanina w Amsterdamie ! Zginał 29 letni mężczyzna.

M

ężczyzna, 29 lat (Omar Essalih ) został zastrzelony w sobotę w Amsterdamie . Przestępca został zlikwidowany na rogu Panamalaan i Borneolaan w Amsterdam East.


To nie był pierwszy raz , kiedy próbowano wykonać na nim egzekucję , pisze Parool w niedzielę. Essalih był również nazywany „Pennies” i „Omar Soesie”, ponieważ zrobiłby „prawie wszystko dla pieniędzy”, tłumaczy gazeta.


Essalih został zastrzelony około 3:30 rano, po czym na Frans de Wollantstraat wzdłuż Funenpark znaleziono płonące BMW z niemiecką rejestracją: prawdopodobnie tym samochodem uciekano.


Mężczyzna z dzielnicy Amsterdamu De Pijp został niedawno uniewinniony za dwa wybuchy w Niemczech. Pierwszy z dwóch wybuchów zakończył się zdobyciem 118 000 euro, druga próba , kilka tygodni później , zakończyła się niepowodzeniem ale spowodowała wielkie szkody.


To, że został uniewinniony za napady, nie oznaczało, że Essalih uciekł bezkarnie: został skazany na karę więzienia za kradzież samochodu od firmy wynajmującej samochody Diks De Pijp i przebicie numerów silnika BMW.


Policja zauważyła Essaliha, podczas dochodzenia w sprawie , jak sprawca ostrzelał kawiarnię The Power. Według gazety amsterdamskiej założono, że Essalih oddał strzały na Sarphatistraat.


Telefon Amsterdamczyka został podsłuchany podczas śledztwa, więc samochód, którym została umieszczona bomba, został skonfiskowany. W bagażniku „grubego”, jak Essalih nazwał samochód podczas podsłuchiwanych rozmów, znaleziono butle z gazem i kasety z gotówką. W 2018 roku Essalih obiecał prowadzić „regularne życie” po skończeniu 30 roku życia.


Zobacz również : mapę rozprzestrzeniania sie wirusa w Holandii.


Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się