Po dwóch latach budowy, Maas Tunel ponownie jest otwarty.

M

aas tunel został ponownie otwarty dla ruchu. Około 05:00 rano dzisiejszego dnia ,pierwszy pojazd przejechał całkowicie odnowionym tunelem pod rzeką Maas w Rotterdamie.


Był to specjalny szaro-żółty autobus RET. Wszyscy 24 pasażerowie byli prawdziwymi entuzjastami tunelu w Maas. Udało im się znaleźć miejsce w autobusie, biorąc udział w quizie.


Naprawa i renowacja obu ścieżek samochodowych rozpoczęła się 3 lipca 2017 r. Nawierzchnia drogi została wymieniona i teraz, podobnie jak poprzednio, ma żółty kolor. Wiele starych płytek ściennych zostało wymienionych i zastąpionych replikami. Praca kosztowała ponad 262 miliony euro.


Połączenie w ramach Nieuwe Maas zostało oficjalnie oddane do użytku w 1942 roku. Tunel komunikacyjny jest najstarszym w Holandii i zabytkiem narodowym.


Technicy z gminy Rotterdam udali się do Hamburga, Londynu i Nowego Jorku, aby zdobyć wiedzę. Widzieli przykłady wierconych tuneli, drogiej metody, która również kosztowała utratę wielu ludzi w trakcie budowy. Jako przykład posłużył zatopiony tunel w amerykańskim stanie Michigan.


Tunel Maas jest pierwszym tunelem zatopionym w Holandii. Luźne odcinki tunelu, wykonane na doku budowlanym, sprowadzono nad rzekę i zatopiono jeden po drugim.


Przed budową tunelu Maas ruch odbywał się po przez usługi promowe i pozostałe mosty między centrum miasta a Rotterdamem Południowym.


Po zakończeniu remontu technologia tunelu spełnia również wszystkie nowe prawne wymogi bezpieczeństwa. Przejazdy tunelowe zostały rozwiązane po kolei, tak że jedna część tunelowa była zawsze dostępna. W ten sposób Centrum Medyczne Erasmus w centrum miasta pozostało dostępne.


Teraz, gdy ruch zmotoryzowany może przejść od tunelu Maas w dwa kierunki od poniedziałku, tunel rowerowy i tunel dla pieszych zostaną poprawione w grudniu.


Zobacz film : Przejazd Maas tunelem po renowacji.


Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się