Od 1 października wolniej na niektórych autostradach w Holandii.

O

d 1 października na czterech autostradach w Holandii zaczną obowiązywać nowe, niższe prędkości jazdy. Na niektórych odcinkach zmienione ograniczenia dotyczą aut poruszających się w ciągu dnia.


Od dzisiaj, czyli wtorku 1 października 2019 r. na autostradach Holandii uważnie patrzcie na znaki. Zmieniają się bowiem dozwolone maksymalne prędkości jazdy. Powód? Konieczność ochrony powietrza przed zanieczyszczeniem azotem, w tym obszarów ważnych przyrodniczo, np. Parku Veluwe.


Mandaty za przekraczanie prędkości na drogach w Holandii są bardzo wysokie i zdecydowanie lepiej dla naszego portfela, gdy jedziemy zgodnie z przepisami.


Zmiany na autostradach wynikają z faktu, iż Raad van State – najwyższy organ doradczy w Holandii – zakwestionował rządową politykę związaną z ograniczeniem emisji azotu i uznał ją za mało skuteczną. Zanim zostaną opracowane nowe techniczne rozwiązania, konieczne są limity prędkości na autostradach.


Gdzie zmiany?

Limity prędkości na wielu odcinkach autostrad spadają ze 130 km/h do 120 km/h. Dotyczy to A1, A28 i A50 wokół Veluwe, gdzie od 1 października trzeba będzie nieco zwolnić.

Ograniczenie prędkości do 120 km/h dotyczy następujących odcinków :
na A1 – pomiędzy Barneveld i Beekbergen
na A28 – pomiędzy Strand Nulde i Strand Horst
na A28 – pomiędzy Strand Horst i Hattemerbroek
A50 – pomiędzy Beekbergen i Epe


Zobacz równiez : Strzelanina w Centrum Alexandrium.


Wolniej między Amsterdamem i Utrechtem

Nie pojedziemy szybciej także autostradą A2 na odcinku Amsterdam – Utrecht. Rząd musiał wycofać się z podniesienia planowanego limitu prędkości do 130 km/h w ciągu dnia. Tym odcinkiem kierowcy będą musieli się poruszać 100 km/h.


Utrecht wcześnie protestował

To rozstrzygnięcie podoba się władzom prowincji Utrecht, które już wcześniej protestowały przeciwko planom podniesienia prędkości jazdy na A2 do 130 km/h w ciągu dnia. Wskazywano, że zwiększy to zanieczyszczenie powietrza azotem i pyłem zawieszonym, szkodliwym dla ludzi i zwierząt.


Zwracano także uwagę na wysoki poziom hałasu, który daje się we znaki mieszkańcom wsi ulokowanych blisko tej autostrady.


Zobacz również film : Strzelanina w Zwolle, jedna osoba ranna , ostrzelane samochód i budynek. Rotterdam.


Wielopasmowa, szeroka A2 ma być wykładana dwoma warstwami specjalnego asfaltu redukującego hałas (ZOAB – zeer open asfaltbeton), co powinno zbliżyć normy decybeli na tej trasie do dozwolonych prawnie limitów.


Autostrada A2 jest jedną z najbardziej ruchliwych arterii komunikacyjnych Holandii, znaną również z rekordowej liczby mandatów wręczanych tu kierowcom za przekroczenia prędkości.


Zobacz również : Skoda Fabia na polskich numerach wjechała do Lasu.
Poczytaj również :Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się