Wpadka znanego piłkarza Holandii. Padło z ust 'Sieg heil'.

L

egenda holenderskiej piłki nożnej Marco van Basten zaliczył wpadkę na wizji. Były piłkarz, który obecnie pracuje jako ekspert, przed meczem ligi holenderskiej użył na wizji nazistowskiego pozdrowienia "sieg heil". Sprawa wywołała oburzenie kibiców.


Ajax Amsterdam pokonał w sobotę 4:1 Heracles Almelo w 14. kolejce Eredivisie. Po meczu, więcej niż o wyniku, mówi się jednak o sprawach pozaboiskowych.


Wszystko za sprawą legendarnego piłkarza Marco van Bastena, który zaliczył wpadkę w przedmeczowym studiu telewizji FOX Sports.


Przed spotkaniem odbyły się tradycyjne rozmowy z trenerami. Drużynę Heraclesu prowadzi Niemiec, Hans Wormuth. Wywiad przeprowadzany był więc po niemiecku. Po jego zakończeniu, obecny w studio i przysłuchujący się rozmowie van Basten, krzyknął "sieg heil". Jego słowa usłyszał każdy kibic, bo ekspert miał włączony mikrofon.


Zwrot "sieg heil" jednoznacznie kojarzy się z nazizmem. Slogan skandowany był przez tłumy podczas przemówień Adolfa Hitlera do narodu. Był używany również jako nazistowskie pozdrowienie.


Zobacz równiez : Strzelanina w Centrum Alexandrium.


Kibice natychmiast wychwycili wpadkę legendarnego piłkarza. W mediach społecznościowych zawrzało.


Mając świadomość gafy, van Basten próbował się bronić, tłumacząc, że miał to być jedynie żart z dziennikarza przeprowadzającego wywiad.


- Nie chciałem zaszokować widzów. Chciałem jedynie zaśmiać się z Hansa i jego znajomości niemieckiego, za co przepraszam - powiedział van Basten.


Zobacz również film : Protesty rolników w całej Holandii.


Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się