Od 11 maja w Holandii szkoły podstawowe zostają znowu otwarte.

W

Holandii 11 maja szkoły podstawowe zostaną ponownie otwarte. Izba Wyższa Parlamentu zdecydowała o tym dzisiejszego popołudnia, podają źródła RTL Nieuws.


Ponadto zasady dotyczące sportu dla dzieci i młodzieży są złagodzone. Wszystkie środki pozostają w mocy. Do 20 maja natomiast jest przedłużony termin zamknięcia kawiarni i klubów sportowych.


Tak jak dzisiaj, z tygodniowym wyprzedzeniem zostanie podjęta decyzja o przedłużeniu zasad utrzymanych przeciwko wirusowi.


Porady Zespół ds. Zarządzania epidemią (OMT) szacuje, że ryzyko dla zdrowia publicznego jest „możliwe do opanowania”, gdy opieka nad dzieckiem, szkoła podstawowa, opieka pozaszkolna i edukacja specjalna zostaną ponownie otwarte po majowych wakacjach.


Szkoły Dlatego Gabinet podjął dziś decyzję o otwarciu szkół podstawowych 11 maja. To, czy szkoły otworzą drzwi dla małych grup etapami, jest opracowaniem organizacji parasolowych w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji.


Opieka nad dziećmi, opieka pozaszkolna i edukacja specjalna również mogą zacząć funkcjonować od nowa. Chodzi o to, aby organizacje te postępowały zgodnie z polityką szkół podstawowych.


Zobacz również : mapę rozprzestrzeniania sie wirusa w Holandii.


Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się