Eksplozja silnika samolotu nad Limburgią ,jedna kobieta została ranna w głowę.

S

amolot transportowy, który wystartował z lotniska Maastricht Aachen w sobotę po południu, stracił części silnika po starcie w wyniku eksplozji jednego z silników. Jedna kobieta została lekko ranna. Poinformował o tym rzecznik Regionu Bezpieczeństwa.


W okolicach Meerssen spadło kilka metalowych elementów. Kilka samochodów zostało uszkodzonych, na przykład na Sint Josephstraat, gdzie kawałek metalu znalazł się na dachu samochodu. O ile wiadomo, jest ranny.


„Jedna kobieta została trafiona taką rolą” - mówi Hart van Nederland z Regionu Bezpieczeństwa. „Została lekko ranna w głowę i została zabrana do szpitala na dalsze badania”.


Samolot skierował się do Liège w Belgii w celu prewencyjnego lądowania. Samolot wylądował tam bezpiecznie, donosi policja z Limburgii.


Kontynuacja lotu na jednym silniku

Jak poinformowała rzeczniczka lotniska niedaleko Maastricht, jest to czterosilnikowy samolot towarowy Boeing 747 400 z docelowym portem do Nowego Jorku. Jak poinformowała rzeczniczka, samolot nie był zagrożony. „Może latać dobrze na jednym silniku” - powiedziała.


Przyczyna zdarzenia nie jest znana. Rzeczniczka nie wyklucza, że mógł coś zassać silnik, powodując rozbicie łopatek turbiny. Według niej tak wyglądają fragmenty. Ale nie mogła tego powiedzieć na pewno.


Lądowanie w Liège

Kontrola ruchu lotniczego w Holandii twierdzi, że nie ma żadnych informacji o incydencie. Rzecznik powiedział, że belgijska kontrola ruchu lotniczego Skeyes eskortowała samolot.


Flightradar pokazuje, że samolot transportowy przeleciał kilka okrążeń nad belgijskimi Ardenami, zanim wylądował na lotnisku w Liège.


Zobacz również : mapę rozprzestrzeniania sie wirusa w Holandii.
Poczytaj również :Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się