Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia . Sytuacja powoli się stabilizuje.

N

ajnowsze dane z RIVM wskazywały, że pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymało niespełna 7000 osób. Był to drugi dzień z rzędu z takim wynikiem. W efekcie, średnia siedmiodniowa obniżyła się do poziomu 9501 zakażeń.


RIVM podał w środę, że infekcję zdiagnozowano u 6945 osób, blisko 2% więcej niż dzień wcześniej. Dwudniowa suma była najniższa od 8-9 lipca. Zdaniem RIVM oraz ministra zdrowia wzrost liczby infekcji w tym miesiącu osiągnął szczyt i zaczął się stabilizować.


W tym samym czasie liczba pacjentów z Covid-19 leczonych w holenderskich szpitalach wzrosła ósmy dzień z rzędu, osiągając najwyższy poziom w ciągu miesiąca. W środę po południu leczono 428 pacjentów z koronawirusem, co oznaczało wzrost o 3 osoby.


Na oddziałach intensywnej terapii znajdowało się w sumie 106 osób z Covid-19, co stanowiło wzrost o 6. Pozostałych 322 pacjentów leczono na oddziałach regularnej opieki, co stanowiło wzrost o 7.


Między wtorkiem a środą po południu do szpitali przyjęto około 78 pacjentów z Covid-19. W ciągu ostatnich 7 dni szpitale przyjmowały średni po 61 pacjentów z koronawirusem.


Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że spodziewa się, że w tym tygodniu kalendarzowym zostanie podanych 1 011 754 dawek szczepionki przeciwko Covid-19. Prognoza jest o 11% niższa niż liczba dawek podanych w zeszłym tygodniu.


Od 6 stycznia podano łącznie ponad 19,2 miliona dawek szczepionki. 20-milionowa szczepionka zostanie podana najprawdopodobniej w sobotę.
Poczytaj również :Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się